Polskie Radio
Section05

Lekkoatletyka

TOKIO 2020 Błysk polskich lekkoatletów. Najlepsze igrzyska w historii

Siedem medali olimpijskich, w tym cztery złote, zdobyli na razie w Tokio polscy lekkoatleci. To już teraz - na dwa dni przed zakończeniem igrzysk - najlepszy bilans w historii. W tej dyscyplinie lepsi są tylko Amerykanie, którzy mają w sumie 20 krążków, w tym pięć złotych.
Zobacz więcej na temat:  Tokio 2020 SPORT igrzyska olimpijskie igrzyska Anita Włodarczyk Malwina Kopron Justyna Święty-Ersetic Maria Andrejczyk Wojciech Nowicki Paweł Fajdek Patryk Dobek

TYLKO U NAS Tomala mistrzem: zlekceważyli mnie, ja to wykorzystałem

Dawid Tomala w swoim drugim w karierze ukończonym starcie w chodzie na 50 km wywalczył w Sapporo złoty medal igrzysk w Tokio. - W pewnym momencie zaczęło mi się nudzić i zaatakowałem. Nikt nie wierzył, że ja to utrzymam, zawodnicy mnie zlekceważyli, a ja to wykorzystałem  - powiedział sensacyjny złoty medalista w rozmowie z Polskim Radiem.
Zobacz więcej na temat:  Tokio 2020 igrzyska olimpijskie igrzyska SPORT Chód 50 km Dawid Tomala

TOKIO 2020 Dramatyczne półfinały. "Lewy" z urazem, Rozmys stracił but

Marcin Lewandowski nie awansował do finału biegu na 1500 metrów podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Polak nie ukończył biegu półfinałowego z powodu skurczu na ostatnim okrążeniu. Wydawało się, że w finale nie pobiegnie też Michał Rozmys, który w swoim biegu... stracił but. Protest polskiej ekipy został jednak uwzględniony i Rozmys pobiegnie w finale!
Zobacz więcej na temat:  SPORT Bieg 1500 m Marcin Lewandowski Tokio 2020 igrzyska olimpijskie igrzyska