Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: niespodziewany mistrz w chodzie na 20 km. Stano ze złotem, Niedziałek zszedł z trasy

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2021 11:50
Włoch Massimo Stano zdobył w Sapporo złoty medal olimpijskiej rywalizacji w chodzie na 20 km. Drugie miejsce zajął Japończyk Koki Ikeda, a trzecie inny reprezentant gospodarzy Toshikazu Yamanishi. Jedyny Polak w stawce Łukasz Niedziałek zszedł z trasy.
Massimo Stano odniósł największy sukces w karierze
Massimo Stano odniósł największy sukces w karierze Foto: PAP/EPA/KIMIMASA MAYAMA

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Specjalnie na to wielkie święto sportu portal PolskieRadio24.pl przygotował poświęcony wydarzeniu serwis

Tokio 2020 - SERWIS

To największy i niespodziewany sukces 29-letniego Stano, który nigdy w karierze nie stanął na podium igrzysk, lekkoatletycznych mistrzostw świata czy Europy.

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ

Ikeda stracił do Włocha dziewięć sekund, a Yamanishi, mistrz świata sprzed dwóch lat z Dohy, był wolniejszy od triumfatora o 23 s.

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego

/empe

Partnerzy

Partner

Tokio 2020: Nowicki i Fajdek odebrali medale. "W kole rywalizacja, poza nim normalne życie"

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2021 10:35
- Chcieliśmy stanąć na podium. Od dłuższego czasu o tym rozmawialiśmy i to się w końcu udało - przyznał w rozmowie z Polskim Radiem Wojciech Nowicki, złoty medalista w rzucie młotem na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Podczas ceremonii brąz odebrał Paweł Fajdek, a srebro Norweg Eivind Henriksen.

Tokio 2020: Patryk Dobek odebrał historyczny medal. "Jestem pierwszym Polakiem"

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2021 10:58
Patryk Dobek odebrał w Tokio brązowy medal igrzysk olimpijskich wywalczony w biegu na 800 metrów. - Ten medal przechodzi do historii - powiedział w rozmowie z Rafałem Bałą. Dobek jest pierwszym Polakiem, który zdobył medal igrzysk olimpijski na tym dystansie.