Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: Sułek daleko w siedmioboju. Belgijka Thiam z drugim złotem z rzędu

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2021 14:45
Adrianna Sułek zajęła 16. miejsce w siedmioboju w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Wygrała - podobnie jak pięć lat temu w Rio de Janeiro - Belgijka Nafissatou Thiam.
Adrianna Sułek
Adrianna SułekFoto: PAP/EPA/CHRISTIAN BRUNA
  • Igrzyska w Tokio potrwają do 8 sierpnia
  • Impreza w stolicy Japonii pierwotnie miała się odbyć rok temu, ale została przełożona z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

Czwartkowe zmagania Sułek (Zawisza Bydgoszcz) zaczęła od 17. pozycji w skoku w dal; osiągnęła 5,93 m. Następnie w rzucie oszczepem była 20. i w efekcie w klasyfikacji generalnej spadła z 14. na 20. miejsce. Poprawiła się znacząco dzięki najlepszemu w karierze wynikowi w biegu na 800 m - 2.07,92.

Wcześniej Polka w biegu na 100 metrów przez płotki uzyskała czas 13,58 s (17. miejsce), jej wynik w skoku wzwyż to 1,83 m (7.), kulę pchnęła na 12,80 (17.), a 200 m pokonała w 24,16 (9).

To wszystko złożyło się na wynik 6164 pkt wielobojowe, co dało jej 16. pozycję w olimpijskim debiucie.

Po raz drugi z rzędu triumfowała Thiam. 6791 punktów to jej najlepszy wynik w sezonie. Najlepsza w stawce była w skoku wzwyż, w dal i rzucie oszczepem. Nawet 13. rezultat w finałowym biegu na 800 m nie mógł jej odebrać złota.

Srebro dla Holenderki Anouk Vetter, która wynikiem 6689 poprawiła rekord kraju, a brąz dla jej rodaczki Emmy Oosterwegel.

Igrzyska w Tokio potrwają do 8 sierpnia.

Zawody w stolicy Japonii pierwotnie miały się odbyć rok temu, ale zostały przełożone z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.