Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: Wiesiołek poza strefą medalową w dziesięcioboju. Złoty Warner z rekordem olimpijskim

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2021 15:02
Paweł Wiesiołek zajął ostatecznie 12. miejsce w klasyfikacji generalnej po finałowej rywalizacji w biegu na 1500 metrów zamykającej lekkoatletyczny dziesięciobój na igrzyskach olimpijskich w Tokio. W ostatniej dyscyplinie 29-latek zajął 4. miejsce z czasem 4:30.02 sekundy.
Paweł Wiesiołek
Paweł WiesiołekFoto: PAP/EPA/DIEGO AZUBEL
  • Igrzyska w Tokio potrwają do 8 sierpnia
  • Impreza w stolicy Japonii pierwotnie miała się odbyć rok temu, ale została przełożona z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2
Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

Czwartkowe zmagania Wiesiołek zaczął od 17. miejsca w biegu na 110 m ppł z rezultatem 14,95 s. Następnie w rzucie dyskiem zajął piątą pozycję - 48,27 m, a w skoku o tyczce 12. - 4,80 m. Najsłabiej poszło mu w rzucie oszczepem - 51,60 wystarczyło do 20. lokaty.

W finale - biegu na 1500 m - Polak osiągnął metę jako czwarty w czasie 4.30,02, co wystarczyło do 12. pozycji. Wynik końcowy Wiesiołka, który pięć lat temu w Rio był 21., to 8176 punktów.

Wcześniej zawodnik Warszawianki przebiegł 100 metrów w czasie 10,83 (11. miejsce), skoczył w dal 7,27 m (15.), pchnął kulą na odległość 14,90 m (10.), skoczył wzwyż najwyżej w sezonie 2,02 m (14.), a 400 m pokonał w 48,24 (7.).

Prowadzący od początku rywalizacji Warner uzyskał 9018 punktów, co jest rekordem olimpijskim i Kanady.

Na drugim miejscu sklasyfikowany został Mayer - 8726, co jest jego najlepszym wynikiem w tym roku. Mistrz świata 2017 z Londynu i tegoroczny halowy mistrz Europy z Torunia do "trójki" wskoczył dzięki świetnej postawie w rzucie oszczepem, w którym był drugi - 73,09 m, nadrabiając sporo punktów nad najgroźniejszymi rywalami.

Brązowy medal dla Australijczyka Maloneya - 8649 pkt.

Igrzyska w Tokio potrwają do 8 sierpnia.

Zawody w stolicy Japonii pierwotnie miały się odbyć rok temu, ale zostały przełożone z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.