Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: Polacy rywalizują w pięcioboju nowoczesnym. Gutkowski 12., Stasiak 13. po rundzie rankingowej szermierki

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2021 13:39
Łukasz Gutkowski zajmuje 12., a Sebastian Stasiak 13. miejsce w olimpijskiej rywalizacji w pięcioboju nowoczesnym po szermierczej rundzie rankingowej. Na otwarcie zmagań mężczyzn w tej dyscyplinie w Tokio najlepiej walczył Brytyjczyk Joseph Choong.
Tokio 2020
Tokio 2020Foto: Shutterstock.com/kovop58
  • Igrzyska w Tokio potrwają do 8 sierpnia
  • Impreza w stolicy Japonii pierwotnie miała się odbyć rok temu, ale została przełożona z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

Gutkowski wygrał 19 z 35 pojedynków, co przełożyło się na 214 pkt. Stasiak triumfował w 18 walkach i ma 208 "oczek". Choong z bilansem 25-10 otrzymał 250 pkt.

Wcześniej w rywalizacji kobiet na 16. miejscu uplasowała się Anna Maliszewska (18-17, 208 pkt). Pierwszą pozycję zajęła Niemka Annika Schleu (29-6, 274 pkt).

Kobiety będą rywalizowały o medale w piątek, a mężczyźni w sobotę.

Igrzyska w Tokio potrwają do 8 sierpnia.

Zawody w stolicy Japonii pierwotnie miały się odbyć rok temu, ale zostały przełożone z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Jesteśmy jedną drużyną

Partnerzy

Partner

Paweł Wiesiołek zajął ostatecznie 12. miejsce w klasyfikacji generalnej po finałowej rywalizacji w biegu na 1500 metrów zamykającej lekkoatletyczny dziesięciobój na igrzyskach olimpijskich w Tokio. W ostatniej dyscyplinie 29-latek zajął 4. miejsce z czasem 4:30.02 sekundy.

Adrianna Sułek zajęła 16. miejsce w siedmioboju w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Wygrała - podobnie jak pięć lat temu w Rio de Janeiro - Belgijka Nafissatou Thiam.