Polskie Radio
Section05

polityka

PiS czeka na decyzję Donalda Tuska

Platforma Obywatelska powinna ostatecznie w końcu jednoznacznie opowiedzieć się: albo jest po stronie obrońców tego, z czym walczymy, z czym i oni chcieli walczyć wcześniej, albo przyłączyć się do nas i będziemy razem budować nowe państwo, będziemy dalej prowadzić politykę oczyszczania, naprawy i rozwoju gospodarczego, takiego, jak sobie wymarzyliśmy.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Sygnały Dnia POLSKA Platforma Obywatelska Aleksander Kwaśniewski Andrzej Olechowski

Funkcja pod człowieka

Pojawiło się nowe zjawisko w rządzie - wicepremier bez teki, który nie jest ministrem. (...) Na zasadzie tylko chęci chyba zrobienia czegoś miłego dla najbliższego współpracownika pan premier obdarzył funkcją wicepremiera osobę, która swoje dotychczasowe funkcje i role mogła pełnić, nie będą wicepremierem, a będąc sekretarzem stanu w Kancelarii Premiera.
Zobacz więcej na temat:  Ludwik Dorn Sygnały Dnia Bronisław Komorowski Rosja Unia Europejska POLSKA kancelaria premiera

Bogu co boskie, cesarzowi co cesarskie

W ciągu ostatniego półtora roku czasu czy roku czasu rozwój gospodarczy rozwijał się nie tylko dzięki temu, że podwaliny do tego rozwoju dał rząd poprzedni, rząd Marka Belki czy jeszcze wcześniej - to trzeba przyznać z pełną uczciwością - ale także dlatego, że obecny rząd przeprowadził kilka zmian i uporządkował, usprawnił funkcjonowanie administracji.
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński POLSKA jerzy polaczek Trybunał Konstytucyjny