Polskie Radio
Section05

POLSKA

O bezpieczeństwie podczas Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

Podkomisarz Mariusz Kurczyk z Komendy Głównej Policji powiedział, że od wielu lat bezpieczeństwo na polskich drogach systematycznie się poprawia. Jak jednak podkreślił, trzeba jeszcze bardzo dużo zrobić w tym zakresie. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych.
Zobacz więcej na temat:  bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze kierowca kierowcy samochód społeczeństwo Polskie Radio Kierowców Radio kierowców

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Ekspert przypomina o zasadach bezpieczeństwa

Właściwie zapięte pasy i fotelik samochodowy dla dziecka to podstawowe elementy naszego bezpieczeństwa na drodze - przypominają eksperci w przypadającym dziś Światowym Dniu Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Według szacunków Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, pasy bezpieczeństwa zapina ponad 90 procent kierowców i pasażerów, ale nie wszyscy robią to poprawnie.
Zobacz więcej na temat:  bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze kierowca kierowcy samochód społeczeństwo Polskie Radio Kierowców Radio kierowców

Unia Europejska planuje nowe podatki. Szynkowski vel Sęk: Saryusz-Wolski powinien przekonywać swoich kolegów by głosowali przeciw

Minister ds. europejskich RP Szymon Szynkowski vel Sęk powiedział portalowi wPolityce.pl, że "powinnością europosła w szczególności jest to, by przekonywać koleżanki i kolegów w PE, w szczególności z EKR-u, by głosowali w tej sprawie wyrażając swój sprzeciw wobec nowych propozycji".
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska podatki Jacek Saryusz-Wolski szymon szynkowski vel sęk prawo polityka

Beata Szydło ostrzega: wpływy rosyjskie będą dotykały innych krajów, także Polski

- Trzeba być przygotowanym na to, że wpływy rosyjskie będą dotykały innych krajów, także Polski - podkreśliła europoesł PiS Beata Szydło, która w ubiegłym tygodniu została wiceszefową Komisji Specjalnej INGE, zajmującej się zwalczaniem dezinformacji i obcych ingerencji w procesy demokratyczne w UE.
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło Rosja Parlament Europejski Polska w Unii Europejskiej polityka

Reparacje wojenne. Jarosław Kaczyński: jako patrioci nie możemy się zgodzić na brak odszkodowań od Niemiec

- Jako polscy patrioci i racjonalnie myślący ludzie nie możemy się zgodzić na brak odszkodowań od Niemiec, na to, że zapłaciły one 70 państwom różnego rodzaju odszkodowania za II wojnę światową, a Polsce nie zapłacono nic - powiedział w sobotę w Jastrzębiu-Zdroju prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Zobacz więcej na temat:  reparacje wojenne Niemcy PiS Jarosław Kaczyński polityka historia Polski II wojna światowa