Polskie Radio
Section05

reportaż

"Audionomia 2024". Organizatorzy zachęcają do ... wspólnego słuchania

"Audionomia 2024" to wydarzenie, w ramach którego organizatorzy zachęcać będą do wspólnego słuchania. Przede wszystkim chodzi o reportaże, ale w planach znalazły się również spacery dźwiękowe, dyskusje i warsztaty. Wyjątkowym wydarzeniem będzie uroczysta Gala wręczenia nagrody "Audionomia Award" za najlepszy reportaż dźwiękowy w Polsce. 
Zobacz więcej na temat:  Audionomia 2024 Prix Italia Martyna Podolska

Problemy, które nas nurtują. Z czym spotkamy się na Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu?

Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu to wydarzenie, podczas którego autorzy reportaży czy filmów dokumentalnych pochylają się na nurtującymi nas problemami. Ważnym elementem tego wydarzenia jest okazja do rozmów m.in. z twórcami. O tym, dlaczego jest to ważne oraz jak zmierzyć się z tym, co nas trapi opowiedział w Programie 2 Polskiego Radia Jakub Wiewiórski - dyrektor festiwalu.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka człowiek film dokumentalny Marcin Pesta Jakub Wiewiórski

"Kara za empatię" - reportaż Adama Bogoryja-Zakrzewskiego

Reportaż poświęcony jest inicjatywom zniesienia kar za pomoc w aborcji oraz przykładom kontrowersyjnych wyroków, włącznie z karami więzienia, za udzielenie wsparcia kobietom decydującym się na przerwanie ciąży. Przedstawia również bulwersujące przypadki informowania śledczych przez członków rodzin, partnerów, sąsiadów ciężarnych kobiet oraz lekarzy o przypadkach pomocy w aborcji.
Zobacz więcej na temat:  Adam Bogoryja-Zakrzewski kobieta prawo aborcyjne

Pomocnictwo w aborcji. "Kara za empatię" - reportaż Adama Bogoryja-Zakrzewskiego

Reportaż "Kara za empatię" Adama Bogoryja-Zakrzewskiego porusza temat inicjatyw mających na celu zniesienie kar za pomocnictwo w aborcji oraz kontrowersyjnych wyroków, w tym więzienia, za wsparcie kobiet decydujących się na przerwanie ciąży. W reportażu przedstawiono bulwersujące przypadki informowania śledczych przez członków rodzin, partnerów i sąsiadów ciężarnych kobiet oraz lekarzy o przypadkach pomocy w aborcji.
Zobacz więcej na temat:  Adam Bogoryja-Zakrzewski aborcja reportaż w Jedynce

Na krawędzi świata i życia: audioserial o polskich dzieciach w Nowej Zelandii

Polskie Radio i Instytut Pileckiego zapraszają audioserial Martyny Wojtkowskiej „W Nowej Zelandii zaczyna się dzień. Opowieść o dzieciach z Pahiatua”, który upamiętnia 80. rocznicę przybycia polskich sierot do Nowej Zelandii. To poruszająca historia dzieci, które w czasie II wojny światowej znalazły schronienie na końcu świata, po traumatycznych przeżyciach na zesłaniu w ZSRR.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU podcast Studio im. Agnieszki Osieckiej dyskusja

Audycja "Klub Trójki - Audiodokument" i reportaż "Będziemy walczyć" Adama Bogoryja-Zakrzewskiego

Audycja o karaniu za pomocnictwo w usuwaniu ciąży. Reportaż rozpoczynają osobiste zwierzenia kobiety, która usunęła ciążę, pod wpływem najbliższej rodziny i przy braku wsparcia ze strony partnera. Ujawnia zaskakujące kulisy zakupu tabletek poronnych. Ogłoszenie w codziennej gazecie informowało o możliwości kupna tabletek… na wywołanie okresu.
Zobacz więcej na temat:  Studio Reportażu i Dokumentu Adam Bogoryja-Zakrzewski

"Noc z Reportażem" w Jedynce: reportaż "Czarne" oraz "Szczęściara"

50 lat temu spełniły się marzenia polskich kibiców. Na mistrzostwach świata w Niemczech polska reprezentacja piłki nożnej w wielkim stylu wywalczyła sobie miejsce na podium, a cały kraj owładnęła piłkarska gorączka. To właśnie wtedy pewna sosnowiczanka napisała do redakcji "Wiadomości Zagłębia" anonimowy list. List, w którym wzywa do utworzenia w Sosnowcu kobiecej sekcji piłki nożnej.
Zobacz więcej na temat:  Sosnowiec Małgorzata Lachendro