Polskie Radio
Section05

Wojciech Reszczyński

Kryzys migracyjny. Reszczyński: Białoruś to "agresor zastępczy"

- Białoruś jest agresorem, za którym stoi "zupełnie niewinne państwo", czyli Rosja. To świetna pozycja do mediowania czy namawiania do dialogu - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Reszczyński (Polskie Radio). W audycji wzięli udział również: Andrzej Potocki (Tygodnik Sieci) i Piotr Semka (DoRzeczy).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Białoruś kryzys migracyjny Rosja Aleksander Łukaszenka granica służby i bezpieczeństwo Piotr Semka Władimir Putin Tadeusz Płużański

Tęgie mózgi na obczyźnie. Polscy naukowcy z czasów II wojny światowej

Nowoczesny wykrywacz min, antena pozwalająca na namierzanie niemieckich U-Bootów i kluczowy wkład w skonstruowanie pierwszej na świecie bomby wodorowej – to tylko niektóre z osiągnięć polskich naukowców, którzy po II wojnie światowej w znacznej większości nie wrócili do ojczyzny z obawy przed czekającymi ich tu prześladowaniami. O ich losach opowiadał w "Klubie Trójki" prof. Bolesław Orłowski z Instytutu Historii Nauki Polskiej Akademii Nauk.
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo

Mur na granicy z Białorusią. Reszczyński: musi powstać wspólnymi siłami finansowymi

- Polski rząd musi wyraźnie powiedzieć, że mur na granicy polsko-białoruskiej musi powstać wspólnymi siłami finansowymi wszystkich państw Unii Europejskiej - ocenił w Polskim Radiu 24 publicysta Wojciech Reszczyński. Gośćmi audycji byli także Adrian Stankowski ("Gazeta Polska Codziennie") i Andrzej Rafał Potocki ("Sieci").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański Adrian Stankowski granica Białoruś bezpieczeństwo imigranci w Europie

"Na wyróżnienie z tej siódemki zasługuje przetwórstwo". Publicyści o rządowym programie dla rolników

- Trzeba uwolnić energię, która drzemie w naszych rodakach mieszkających poza miastami. Przez 30 lat rozwijały się wielkie miasta, takie jak Warszawa, a to co poza tym było mniej ważne - powiedział w Polskim Radiu 24 Adrian Stankowski z "Gazety Polskiej Codziennie". Gośćmi audycji byli również Andrzej Potocki z tygodnika "Sieci" oraz Wojciech Reszczyński. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tadeusz Płużański Adrian Stankowski rolnictwo Polski Ład polityka konwencja PiS

Sławomir Jastrzębowski o sprawie Lecha Wałęsy: polskie sądy są w tej chwili partią polityczną

- Polskie sądy orzekają w sposób łagodny w stosunku do Lecha Wałęsy i bardzo surowy wobec osób, które są przeciwko niemu - skomentował w Polskim Radiu 24 Sławomir Jastrzębowski (Salon24.pl). Gośćmi audycji byli także  publicysta Wojciech Reszczyński i Andrzej Rafał Potocki ("Sieci").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański Sławomir Cenckiewicz Lech Wałęsa sądownictwo

Krzysztof Wyszkowski gościem "Klubu Trójki"

Współpracownik KOR, współzałożyciel Wolnych Związków Zawodowych, uczestnik sierpniowego strajku w Stoczni Gdańskiej, sekretarz tygodnika "Solidarność", aktywny komentator bieżących wydarzeń politycznych, doradca premierów Jana Krzysztofa Bieleckiego oraz Jana Olszewskiego i... pomysłodawca prezydentury Lecha Wałęsy. Krzysztof Wyszkowski od lat komentuje życie publiczne w Polsce, zachowując własny oryginalny sposób myślenia.
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo Klub Trójki Krzysztof Wyszkowski PRL Solidarność Lech Wałęsa

A jeśli Rosja zaatakuje kraje bałtyckie i Polskę?

Ostatni raport Reduty Dobrego Imienia poświęcony hipotetycznej wojnie w krajach bałtyckich i w Polsce zawiera analizę potencjałów militarnych Rosji i krajów NATO w Europie. Specjaliści coraz częściej omawiają konsekwencje nasilającej się od lat agresji dezinformacyjnej przeciwko Polsce. Czy grozi nam realne niebezpieczeństwo? Czego powinniśmy się spodziewać? 
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo Rosja bezpieczeństwo

Prymas Stefan Wyszyński – wielki mąż stanu bliski ludziom

– Pokazujemy wartości, na których prymas opierał swoje życie – miłość, tolerancję, szacunek i zrozumienie drugiego człowieka. To są rzeczy ponadczasowe i takie, które pozwolą osobom przychodzącym do muzeum zobaczyć, że za tą pokazywaną czasem zbyt posągowo postacią, kryje się człowiek pełen ciepła i humoru, który wpływał na innych ludzi – opowiada Piotr Dmitrowicz, dyrektor Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Trójka historia Polski Stefan Wyszyński Piotr Dmitrowicz

Polskość w tarapatach? Czy to czas na kulturową kontrrewolucję?

– Jak obronić się przed rewolucją kulturową, która pod hasłami demokracji, wolności, wyboru i tolerancji, dąży do zburzenia starego porządku moralno-prawnego? Jak obronić tradycyjną kulturę z jej chrześcijańskimi korzeniami, naszą religię, kościoły, pomniki bohaterów? Czy nie nadszedł czas na kulturową kontrrewolucję? – pytał w "Klubie Trójki" Wojciech Reszczyński.
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo

Polska w centrum Europy

Wspólną troską euroentuzjastów i eurosceptyków, a nawet przeciwników Unii Europejskiej, winno być takie kształtowanie relacji między Polską a Unią Europejską, aby zostały uwzględnione aspiracje Polaków do bycia centrum Europy. Jej środkiem w sensie politycznym, ale i geograficznym, gdyż Europa zaczyna się na Zachodzie, w Portugalii, a kończy na Uralu.
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo Unia Europejska Europa Bernard Margueritte Węgry Włochy

"Dzień Ojca na nowo". Na czym polega inicjatywa?

Rozpoczęła się ogólnopolska kampania "Dzień Ojca na nowo". Celem inicjatywy jest ustanowienie nowej, kalendarzowej daty święta. Zamiast 23 czerwca, ma to być 19 marca, czyli w obchodzoną w Kościele katolickim uroczystość świętego Józefa. – Chcemy przypominać o roli ojca w rodzinie, wskazując na przykład opiekuna Jezusa – mówił Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny.
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo ojciec ojcostwo mężczyzna Klub Trójki