Czwórka i Big Book zapraszają: O agresji w książkach young adult - rzeczywistość czy przesada?

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2024 16:15
"Czemu w książkach Young Adult jest tyle agresji?" To temat wspólnej debaty Czwórki i Big Book Cafe. To kolejna z cyklu debata pokazująca różne perspektywy inspirowane literaturą Young Adult. Transmisja debaty z Big Book Cafe na antenie radiowej Czwórki, streaming video na Facebooku stacji. Spotkanie poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge. Zapraszamy we wtorek (19.11) o godz. 18.00!
Czemu w książkowcach young adult jest tyle agresji? - to temat trzeciej debaty Czwórki i Big Booka.
Czemu w książkowcach young adult jest tyle agresji? - to temat trzeciej debaty Czwórki i Big Booka. Foto: mat.pras.

- Literatura Young Adult wciąż jest jednym z najgorętszych tematów, a jej popularność jest ogromna. W trzeciej debacie chcemy skierować naszą uwagę na powody, skąd jest tam tyle agresji, zważywszy na wiek czytelniczek i czytelników, które i którzy po nie sięgają - zwraca uwagę Justyna Dżbik-Kluge, dyrektorka-redaktorka naczelna radiowej Czwórki.

Dramy, toksyczne relacje, psychiczne turbulencje. Gdzie leżą granice opisów przemocy w literaturze Young Adult i kto powinien brać odpowiedzialność za brutalne treści? Na te i wiele innych pytań odpowiadać będą autorki, ekspertki i eksperci oraz publiczność zgromadzona w Big Book Cafe.

Wśród gości m.in.:

  • pisarka Katarzyna Barlińska [P.S. Herytiera Pizgacz],
  • urzędnik i działacz Konrad Ciesiołkiewicz,
  • edukatorka i specjalistka pomocy dzieciom Lucyna Kicińska
  • pedagog społeczny Filip Jach.

Chętnych do wzięcia udziału w spotkaniu zapraszamy do Big Book Cafe, ul. Jarosława Dąbrowskiego 81 w Warszawie 19 listopada o godz. 18.00.

Jeśli nie możesz pojawić się osobiście, by móc wyrazić swoje zdanie na żywo podczas audycji, to możesz to zrobić poprzez media społecznościowe Czwórki. Zapraszamy do wspólnej dyskusji!

Zobacz także:

Łączymy głosy i różne perspektywy w rozmowach inspirowanych literaturą young adults. Zapraszamy młodych do gadania o czytaniu i o tym, co z niego wynika.

W 2024 r. realizujemy cztery ekscytujące dyskusje z udziałem twórców i twórczyń, czytelników i czytelniczek, ekspertów i ekspertek, osób z branży literackiej i słuchających Czwórki.

• Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
• Partnerem serii debat „Młode głosy” jest m.st. Warszawa, które dofinansowuje je w Stałym Programie Kulturalnym.

mat.pras./pj


Czytaj także

"Książki są symulacją życia". Co czytać dzieciom, jakie książki dla młodzieży?

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2024 15:50
- Mądry rodzić powinien zachęcać dzieci do czytania nie tylko po to, żeby miały one wysokie kompetencje językowe. Literatura daje nam emocje, ukojenie i rozrywkę, ale przede wszystkim uczy empatii. Książki są symulacją życia - mówi Joanna Olech, graficzka i autorka książek dla dzieci i młodzieży.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kinga Sabak: zawsze coś pisałam. Szukałam sposobów, jak zamienić to w literaturę

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2024 20:59
"Trochę z zimna, trochę z radości" to literacki debiut Kingi Sabak - Joanna Bator opisała go hasłem "Myśliwski Queer". Trafiła w sedno - Wiesław Myśliwski do najważniejszy twórca w życiu tej debiutantki, a wszystkie jej opowiadania łączy postać osoby bohaterskiej - Alex.  
rozwiń zwiń