Mikołaj Ziółkowski szczery jak nigdy!
Zostało 27 dni. D w a d z i e ś c i a s i e d e m ! ! !
Ostatnia opowieść szefa największego polskiego festiwalu muzycznego o tym, jak to się dzieje, że się dzieje...
Rozdamy o s t a t n i w RDK karnet dwuosobowy + zaczniemy pakować swoje walizki na wyjazd do Gdyni.
www.opener.pl
Wreszcie rusza i u nas! Polish Music Export!
Czegoś takiego jeszcze w naszym kraju nie było, a Trójka ma w tym swój udział. W świat wyruszają polskie "Muzyczne monopole", na pomysł stworzenia których wpadł Tomek Zyzyk z Shortcutu.
Gra, książeczka, cztery płyty, kości. W Polsce nie do kupienia. W Trójce do wygrania. Na świecie do posłuchania i zachwycania się.
Tomek opowie, my zagramy i rozdamy pierwsze ekskluzywne egzemplarze czteropłytowej składanki. Nie wolno przegapić gry! Szykuje się niespodzianka na Openerze.
www.playshortcut.pl
Obserwatorium artystyczne w Chorzowie.
Projekt stworzono z myślą o młodych, niezależnych artystach. Teatr Rozrywki zamierza od września do grudnia pokazywać spektakle i zdarzenia artystyczne. Będzie konkurs, jury oceni, będzie o czym opowiadać.
Hasło: Entree - teren sztuki, tędy droga. Wyjaśni kurator projektu Adam Kowalski.
www.teatr-rozrywki.pl
W Poznaniu i okolicach artyści realizują swoje autorskie projekty.
Rzecz nazywa się "We Go Far Beyond" i jest kontynuacją zeszłorocznego wydarzenia "We Come From Beyond". Nie będzie to wystawa, nie będzie żadnego wernisażu, nie ma jednego miejsca, a publiczność okaże się przypadkowa.
Brzmi tajemniczo? Sekret wyjawi koordynator Honza Zamojski.
www.starter.org.pl
Zaczęło się od książki. Artystki (z założenia jedynie kobiety) przeczytały i stworzyły prace.
Teraz w krakowskim Bunkrze Sztuki rusza wystawa "Moja matka nie jest boska", związana z poematem literackim Bożeny Umińskiej-Keff "Utwór o matce i ojczyźnie".
Anna Baumgart, Jadwiga Sawicka, Aleksandra Buczkowska, Dorota Buczkowska, Karolina Kowalska i Zorka Wollny dokonały własnej interpretacji tekstu. Co wyszło? Opowie jedna z kuratorek, Martyna Sztaba z krakowskiej Korporacji Ha!Art.
www.bunkier.art.pl
www.ha.art.pl
Artystyczna manifestacja Lublina!
Dziś w tym mieście Noc Kultury. Ma to być kolejny krok na drodze uzyskania przez Lublin tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016 roku.
Odkryć ukryty miasta, pokazać niepowtarzalną atmosferę.To założenia. W imieniu organizatorów wyłoży je Grzegorz Rzepecki.
www.nockultury.pl
Zaczęło sie XXI Biennale Plakatu w Warszawie. To najstarsza taka impreza na świecie!
Połączone z 40-leciem Muzeum Plakatu w warszawskim Wilanowie, cieszy się rekordowym zainteresowaniem. Na konkurs zgłoszono 3068 plakatów! Ale to oczywiście tylko część imprezy. Poza poszukiwaniem najlepszych prac, wystawy dodatkowe. Zaprezentują się jurorzy, artyści z Francji, CK Designerzy!. Będzie się działo.
Zaprosimy wraz z Katarzyną Matul z Muzeum Plakatu.
www.postermuseum.pl
C/U.
Rozpoczął się 7. Mędzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego "Ciało/Umysł".
Narodził się jako autorski projekt Edyty Kozak, z biegiem lat stał się jedną z najważniejszych imprez tego typu.
W 2008 roku festiwal kieruje uwagę na dialog i mieszanie kultur oraz powszechną globalizację. Bada wpływ wymiany kulturowej, społecznej i artystycznej na myślenie, estetykę i metody pracy. Tworzy warunki do refleksji nad znaczeniem emigracji w tańcu, nad jego dzisiejszym kształtem. festiwal zaprezentuje wybuchową mieszankę kultur, nie tylko narodowych, ale także mieszankę tych kultur, które narodziły się w XXI w. Skonfrontuje mity, stereotypy, wyobrażenia widza o tradycyjnej kulturze azjatyckiej z twórczością współczesną artystów tego kontynentu. Pokaże też formy tańca i ruchu, które nie podlegają wpływom innej kultury. Zapozna widza z projektami współpracy i wymiany artystycznej między krajami europejskimi, których uczestnicy stworzyli m.in. nową tożsamość dla nieistniejącej polskiej choreografki. I wreszcie pozwoli wziąć aktywny udział w zabawie tożsamością i tańcem. Spektakle prezentowane na festiwalu są polskimi premierami, a artyści z zagranicy w większości goszczą po raz pierwszy w Polsce.
Edyta Kozak opowie o C/U i zaprosi.
www.cialoumysl.pl
Nasi do Mongolii!
Rozpoczyna się niesamowity projekt etnograficzno-kulturalny, w którym uczestniczy znany słuchaczom Trójki Michał Woroch - chłopak, który na wózku inwalidzkim przemierzył trasę Wielkiego Wyścigu z Madrytu do Warszawy!
Do Mongolii jadą we czwórkę, poza Michałem także Szymon, Magda i Kasia. Zamierzają nakręcić film etnograficzny o najmniejszym mongolskim plemieniu Catani, równocześnie powstawał będzie film dokumentalny o sposobach komunikacji między operatorem a członkami plemienia. Będą także profesjonalne zdjęcia.
O projekcie, któremu będziemy się bacznie przyglądać, porozmawiamy w tym wydaniu Radiowego Domu Kultury z Michałem Worochem i Szymonem Mizerą.
Szukają wsparcia! Wszystkie informacje:
www.tekila.pl