Legia i Śląsk poznali rywali w europejskich pucharach

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2021 17:01
Polskie kluby rozpoczynają przygodę w europejskich pucharach od meczów z norweskim Bodoe/Glimt i estońskim Paide Linnameeskond.
  • Popołudniowy przegląd sportowy - 15 czerwca 2021
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: A_Lesik / Shutterstock, Inc.

Piłkarze Legii Warszawa poznali we wtorek rywala w pierwszej rundzie kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Stołeczny klub trafił na norweski zespół FK Bodoe/Glimt. Pierwsze mecze tej fazy zaplanowano na 6-7 lipca, a rewanże tydzień później. Aby awansować do fazy grupowej mistrz Polski musi przejść cztery rundy kwalifikacji.
Natomiast Śląsk Wrocław zagra z estońskim Paide Linnameeskond w pierwszej rundzie kwalifikacji do Ligi Konferencji Europy - trzeciego z europejskich pucharów klubowych - po Lidze Mistrzów i Lidze Europy.
Dwumecz Ślaska w I rundzie kwalifikacji zaplanowano w dniach 8-15 lipca.
W drugiej rundzie do rywalizacji w Lidze Konferencji Europy dołączą jeszcze dwa polskie kluby - Pogoń Szczecin i Raków Częstochowa.

O losowaniu oraz innych wydarzeniach sportowych - w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

EURO 2020: Polska-Słowacja 1:2 (minuta po minucie)

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 19:43
To był mecz, który można było wygrać... Poniżej relacja tekstowa "minuta po minucie" z pierwszego meczu Polaków na EURO.

Reprezentantka Polski w piłce nożnej o pierwszym meczu Polaków na EURO 2020 przegranym ze Słowacją 1:2.

Poranny przegląd sportowy - 15 czerwca 2021.