3:0 z Bułgarią na inaugurację MŚ w siatkówce

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2022 22:01
Polscy siatkarze udanie rozpoczęli mistrzostwa świata od zwycięstwa z Bułgarią w Katowicach.
Siatkówka - Jakub Kochanowski w akcji
Siatkówka - Jakub Kochanowski w akcjiFoto: PAP / Łukasz Gągulski

Wszyscy tego oczekiwali, a oni to zrobili... Polscy siatkarze udanie rozpoczęli mistrzostwa świata od zwycięstwa 3:0 z Bułgarią w Katowicach. W pierwszym secie nasza reprezentacja grała niemal bezbłędnie zwyciężając do 12. Kolejne dwa sety były już bardziej wyrównane, ale i w nich Polacy byli lepsi zwyciężając dwukrotnie po 25:20.
W innym meczu "polskiej grupy" Amerykanie pewnie wygrali z Meksykanami 3:0 (25:18, 25:20, 25:12).
W niedzielę Polska zagra z Meksykiem, a dwa dni później zmierzy się ze Stanami Zjednoczonymi.

Więcej o tym meczu oraz innych wydarzeniach sportowych w dźwiękowej wersji Sportowego podsumowania dnia.