Czwórka i Big Book zapraszają: Co by było, gdyby nie Wattpad?

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2024 23:11
W Światowym Dniu Internetu rozmawiamy z autorkami i autorami literatury young adult o wirtualnych korzeniach, fandomach i kręgach czytelniczych.
Czwórka i Big Book zapraszają na rozmowę pt. Co by było gdyby nie Wattpad?
Czwórka i Big Book zapraszają na rozmowę pt. Co by było gdyby nie Wattpad?Foto: mat.pras.

Czy Światowy Dzień Internetu to dobra data by rozmawiać o literaturze - być może. Czy gdyby nie Wattpad to literatury young adult by nie było - być może. Dlatego właśnie 29 października porozmawiamy o internecie, literaturze i tym, co piszą, publikują i czytają młodzi. Sprawdzimy, gdzie kryją się młode talenty, gdzie chowają wciągające historie i czy internet jest dla nich szansą czy zagrożeniem. 

W rozmowie pt. Co by było, gdyby nie Wattpad? udział wezmą: 

Natalia Fromuth - autorka książek, m.in. "Let Me in" i "Każdego lata płakałam", debiutowała na Watpadd. Jej pierwsze opowiadanie "Perfectly Wrong" szybko doczekało się 2 mln wyświetleń

Julia Popiel - pisarka, autorka m.in. "Red Shirt", "The Science of Affection" i "Bez przyszłości"

Aleksandra Negrońska - pisarka, autorka m.in. serii "Lost Friends" i "New Friends"

Magdalena Bigaj - twórczyni i prezeska Fundacji Instytutu Cyfrowego Obywatelstwa, medioznawczyni, edukatorka higieny cyfrowej, autorka książki "Wychowanie przy ekranie"

Karol Jachymek - ekspert edukacji, kultury młodzieżowej, komunikacji w social mediach; kulturoznawca i filmoznawca, wykłada w SWPS, jest autorem książki "Z nosem w smartfonie. Co nasze dzieci robią w internecie".

Lena Piękniewska-Bem - wokalistka, aktorka, kompozytorka. Z wieloletnim doświadczeniem scenicznym. Ukończyła czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w nurcie humanistycznym. Wspiera twórców w rozumieniu mechanizmów działających wokół zawodu artysty.

Izabela Szylko - pisarka, reżyserka, scenarzystka i dziennikarka

Julia Świtkiewicz - przygodę z literaturą rozpoczęła od podkradania siostrze książek Stephanie Meyer i Lucy Maud Montgomery. "Bruises of the heart" było jej debiutem literackim i manifestem niezadowolenia ze współczesnego świata.

Spodziewajcie się nieoczekiwanego - lista gości wciąż rośnie! 

Sami możecie do niej dołączyć - są na to trzy sposoby:

  • wpadnijcie do Big Book Cafe - we wtorek, 29 października o 18.00. ul. Jarosława Dąbrowskiego 81 w Warszawie, gdzie spotkają się wszyscy goście debaty
  • na żywo na antenie Czwórki
  • na żywo w transmisji na Facebooku Czwórki i Big Book Cafe


Zadawaj pytania, dorzuć swoją myśl, nie zgadzaj się albo podbij argumentację.

Zobacz także:


***

To druga z serii debat "Czwórka x Big Book MŁODE GŁOSY" tworzonych wspólnie przez radiową Czwórkę i centrum literackie Big Book Cafe. 

Zobacz także: 

Łączymy głosy i różne perspektywy w rozmowach inspirowanych literaturą young adults. Zapraszamy młodych do gadania o czytaniu i o tym, co z niego wynika.

W 2024 r. realizujemy cztery ekscytujące dyskusje z udziałem twórców i twórczyń, czytelników i czytelniczek, ekspertów i ekspertek, osób z branży literackiej i słuchających Czwórki.

Partnerem wydarzeń jest m.st. Warszawa, które dofinansowuje debaty w Stałym Programie Kulturalnym.

Wstęp na debaty jest wolny.

***

Na audycję "Czwórka x Big Book MŁODE GŁOSY" zapraszamy we wtorek o 18.00. Spotkanie poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge. 

mat.pras./pj

Czytaj także

"Łączy nas czytanie". Debata o literaturze young adult w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2024 23:00
"Young adult - literackie disco polo czy klucz do czytelniczych serc?" - to hasło pierwszej debaty, która odbyła się w Czwórce. Uczestniczące w niej autorki i autor opowiadali o swoich powieściowych debiutach, a ekspertki i publiczność zastanawiali się, jaki wpływ na życie nastoletnich czytelniczek(-ków) ma literatura młodzieżowa.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Książki są symulacją życia". Co czytać dzieciom, jakie książki dla młodzieży?

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2024 15:50
- Mądry rodzić powinien zachęcać dzieci do czytania nie tylko po to, żeby miały one wysokie kompetencje językowe. Literatura daje nam emocje, ukojenie i rozrywkę, ale przede wszystkim uczy empatii. Książki są symulacją życia - mówi Joanna Olech, graficzka i autorka książek dla dzieci i młodzieży.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kinga Sabak: zawsze coś pisałam. Szukałam sposobów, jak zamienić to w literaturę

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2024 20:59
"Trochę z zimna, trochę z radości" to literacki debiut Kingi Sabak - Joanna Bator opisała go hasłem "Myśliwski Queer". Trafiła w sedno - Wiesław Myśliwski do najważniejszy twórca w życiu tej debiutantki, a wszystkie jej opowiadania łączy postać osoby bohaterskiej - Alex.  
rozwiń zwiń