Savoir-vivre w komunikacji. "Włącz empatię"
- Gdy widzimy kogoś po raz pierwszy danego dnia "dzień dobry" mówi jako pierwsza osoba o niższej randze, czyli na przykład młodsza do starszej - tłumaczył zasady savoir-vivru Adam Jarczyński. Jak podkreślał, w miejscu pracy także obowiązują nas pewne zasady. - Są różne kultury i zwyczaje, np. korporacyjne, i wówczas wszyscy zwracamy się do siebie "szanowni państwo". Są też takie, w których komunikacja zaczyna się rano od przyjacielskiego "żółwika" - mówił.
Adam Jarczyński Zasady netykiety wciąż się piszą. Jednak poczucie taktu i dobrego smaku nie ma granic w świecie realnym, więc dlaczego miałoby mieć online. W realiach internetowych także panują zasady.
Jak przekonywał gość Czwórki, dobre maniery są bardzo praktyczne. W jakich sytuacjach zasady dobrego wychowania są nieodzowne, a... w jakich się nie przydają? O tym rozmawialiśmy w Czwórce. Adam Jarczyński tłumaczył także m.in., czy wypada wykorzystywać prywatne profile w mediach społecznościowych do celów służbowych, a także, jak zachować się przy stole. Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.
***
Tytuł audycji: Dzień Kobiet
Prowadzą: Karina Terzoni i Aleksandra Jasińska
Gość: Adam Jarczyński (Europejska Akademia Dyplomacji, trener savoi-vivru, autor książki "Z klasą na luzie" i bloga "Dobre maniery 24"),
Data emisji: 31.03.2017
Godzina emisji: 8.15
kd/kul