200-lecie Uniwersytetu Warszawskiego. Sprawdź, co się działo!

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2016 13:55
Ponad 60 wykładów odbyło się na kampusie Uniwersytetu Warszawskiego 3 czerwca. Wszystko w ramach obchodów 200-lecia tej uczelni. Polskie Radio objęło to wydarzenie swoim patronatem.
Audio
  • Jubileusz Uniwersytetu Warszawskiego. Relacja Karola Pawłowickiego (Nawiedzeni/Czwórka)
  • Historyczne Gotowanie Pod tym hasłem odbyły się zajęcia w ramach obchodów 200-lecia UW - materiał Justyny Tylczyńskiej (Się mówi/Czwórka)
Uniwersytet Warszawski
Uniwersytet Warszawski Foto: Pixabay

Czwórkowy reporter Karoli Pawłowicki odwiedził kampus UW, by sprawdzić, co działo się podczas tych wydarzeń. Zapraszamy więc do wysłuchania relacji w obchodów 200-lecia Uniwersytetu, a w nich m.in. rozmowy z Mariuszem Finkielszteinem, doktorantem i autorem pracy magisterskiej na temat studenckiej nudy.

Zajęcia w ramach obchodów 200-lecia UW odbywały się także m.in. pod hasłem "Historyczne gotowanie". Ich uczestnicy dowiedzieli się m.in. czego możemy nauczyć się pod względem kulinarnym od naszych przodków i jakie dawne receptury mogą nas dziś inspirować.

***

Tytuł audycji: Nawiedzeni

Prowadzenie: Patryk Kuniszewicz

Data emisji: 6.06.2016

Godzina emisji: 11.30

kd/pj

Czytaj także

Kliknij mózgiem dwa razy. Przyszłość w zasięgu oka

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2016 14:50
Młoda fizyk Anna Chabuda pracuje nad interfejsem mózg-komputer, dzięki któremu możemy sterować urządzeniami za pomocą wzroku i sygnału wysyłanego z mózgu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kopernik znów ruszył świat! Nowa wystawa w Centrum Nauki

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2016 12:40
Skacząca kulka, chaotyczne wahadło i magnetyczny most - to niektóre eksponaty na nowej wystawie w Centrum Nauki Kopernik. - "Nowy Świat w ruchu" daje więcej możliwości różnorodnych eksperymentów i samodzielnego wyciągania wniosków - opowiada Jacek Błoniarz-Łuczak.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chusta z Manoppello - wizerunek bez barwników

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2016 12:50
Naukowcy wciąż nie poradzili sobie z zagadkami, jakie kryje Chusta z Manoppello, zwana też "Świętym Obliczem". Badania mikroskopem elektronowym, ultrafioletem i podczerwienią nie dały jasnych odpowiedzi.
rozwiń zwiń