Piknik Archiwalny... z celebrytami w tle

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2016 16:00
- Jedną z bohaterek tegorocznej edycji będzie Lucyna Ćwierczakiewiczowa. Autorka książek kucharskich i poradników, którą noszono w wielkim fotelu - opowiada Dorota Myśliwska z LXIII L.O. w Warszawie.
Audio
  • Co znajdzie się w programie VII Warszawskiego Pikniku Archiwalnego? (Nawiedzeni/Czwórka)
  • O tym dlaczego warto zaglądać do archiwów opowiada Waldemar Listowski - szef Archiwum Polskiego Radia (Nawiedzeni/Czwórka)
  • Jak powstają pieniądze, czyli jak działa prasa suwowo-kolanowa (Nawiedzeni/Czwórka)
Impreza poświęcona uczczeniu obchodów święta Międzynarodowego Dnia Archiwów cieszy się coraz większą popularnością - zarówno wśród archiwistów, jak i ludzi kultury i nauki oraz mieszkańców Warszawy (zdj. ilustracyjne)
Impreza poświęcona uczczeniu obchodów święta Międzynarodowego Dnia Archiwów cieszy się coraz większą popularnością - zarówno wśród archiwistów, jak i ludzi kultury i nauki oraz mieszkańców Warszawy (zdj. ilustracyjne) Foto: Pixabay/Lokutus/dom. publiczna

W tym roku organizatorzy Pikniku chcą przypomnieć mieszkańcom stolicy i innym bywalcom, o osobach związanych z tym miastem i miejscach w Warszawie, a także o sylwetkach wielu kobiet, których rola przez wiele pokoleń była i jest współcześnie wyjątkowo znacząca. - Postanowiliśmy uczcić je piosenkami i zaśpiewamy m.in. utwór z repertuaru Edyty Geppert - zapowiadają maturzyści z liceum im. L. Kossutha. 

Piknik Archiwalny odbędzie się w sobotę 11 czerwca w Warszawie pod patronatem Polskiego Radia.

***

Tytuł audycji: Nawiedzeni

Prowadzenie: Patryk Kuniszewicz

Goście: Dorota Myśliwska i maturzyści z LXIII L.O. im. L. Kossutha w Warszawie

Data emisji: 8.06.2016

Godzina emisji: 11.30

kul/pj

Czytaj także

Dzieci w Powstaniu Warszawskim. "Chłopcy walczyli jak mężczyźni"

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2015 16:48
Nastoletni chłopcy zgłaszali się do dowódców oddziałów powstańczych chcąc podjąć walkę ze znienawidzonym najeźdźcą. W Czwórce odkrywaliśmy, jak wyglądało ich życie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Malowana konstytucja. Tajemnice dzieła Matejki

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2016 14:50
Zachwyca kunsztem malarskim i rozmachem. Na płótnie o wymiarach 247 × 446 cm Jan Matejko pokazał to, co wydarzyło się w Warszawie 3 maja 1791 roku, choć sam urodził się 47 lat później.
rozwiń zwiń