Jak nie dać się napaść?

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2014 11:50
Powroty z sylwestrowych zabaw nie zawsze są przyjemne. Doradzamy wam co zrobić, żeby bezpiecznie wrócić do domu.
Audio
  • Sprawdź, co zrobić, żeby nie dać się napaść (Czwórka/Zmiennicy)
System obrony DEFENDO skupia się na szerokiej gamie zagrożeń jakie możemy spotkać w nowoczesnym świecie i oferuje minimalną ilość, kompleksowych rozwiązań
System obrony DEFENDO skupia się na szerokiej gamie zagrożeń jakie możemy spotkać w nowoczesnym świecie i oferuje minimalną ilość, kompleksowych rozwiązańFoto: Glow Images/East News

- Sama ulica nie jest niebezpieczna. Gorsze są zaułki albo klatki schodowe - mówi major Arkadiusz Kups. - Dlatego należy unikać miejsc, w których nie ma świadków.

Przestępcy najczęściej wcześniej wybierają swoje ofiary. Obserwują je w klubach, w komunikacji miejskiej i na przystankach. Jeśli zauważymy, że ktoś za nami idzie, starajmy się trzymać lewej strony chodnika. - To stosowana w służbach metoda, która pozwala zgubić ogon i przeciwdziała obserwacji - tłumaczy ekspert. - Dzięki niej też nikt nie wciągnie nas do obcego samochodu.

Nocą należy także unikać skrótów i wybierać dobrze oświetlone chodniki. Warto też w portfelu mieć jakąś gotówkę. A dla jeszcze większego spokoju można nauczyć się systemu obrony DEFENDO.

***

Tytuł audycji: Zmiennicy

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Gość: major Arkadiusz Kups

Data emisji: 27.12.2014

Godzina emisji: 15.00

(kul)

 


Czytaj także

Rowerem po mieście. Weź lekcję i nie bój się jeździć

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2014 10:00
Jazda rowerem po mieście to dla niektórych wyczyn ekstremalny. Jednak jak przekonuje Michała Kalida z Warszawskiej Akademii Rowerowej wcale nie musi tak być. Wystarczy przestrzegać zasad ruchu drogowego i nie bać się jazdy po ulicach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Paweł Nastula: sukcesy nie zawróciły mi w głowie

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2014 17:30
Judo to japońska sztuka walki, licząca sobie już ponad 150 lat. Od 1972 roku jest dyscypliną olimpijską. Za sprawą Pawła Nastuli w 1996 roku mogliśmy cieszyć się ze złotego medalu na igrzyskach w Atlancie. - Ten sukces zmienił moje życie, ale nie mnie jako człowieka - wspomina judoka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Imago Maris: niewidomi żeglarze opływają świat

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2014 09:00
W Polsce od niemal dekady organizowane są rejsy morskie dla osób niepełnosprawnych. - Każdy żaglowiec ma zupełnie inny zapach. Gdy go poczujesz i zapamiętasz, znaczy to, że jesteś zadomowiony - opowiada niewidoma od urodzenia Monika Dubiel, pasjonatka tej dyscypliny sportu.
rozwiń zwiń