Smartfonoholizm, sprawdź, czy ci grozi!

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2015 15:00
Uzależnienie od smartfona jest plagą naszych czasów. Ile godzin dziennie trzeba spędzać z komórką w ręku, by wpaść w sidła nałogu?
Osoba uzależniona woli bawić się smartfonem niż spotykać się ze znajomymi
Osoba uzależniona woli bawić się smartfonem niż spotykać się ze znajomymiFoto: GlowImages/EastNews

W najbliższej audycji sprawdzimy, komu grozi uzależnienie od telefonu komórkowego i co można zrobić, by zapobiec temu nałogowi. Przedstawimy wiele oryginalnych pomysłów na ograniczenie używania smartfona, takich jak wykasowanie wszystkich aplikacji lub... wysmarowanie urządzenia miodem. Wyjaśnimy też, jakie są etapy uzależnienia od telefonu.

Tradycyjnie w ramach cyklu "LSD – Latem Szukam Dziewczyny" przygotowaliśmy też garść porad od trenerów ze szkół uwodzenia. Przed nami ostatnie tygodnie na to, by przeżyć wakacyjną miłość.

***

Na "Audycję nr 1" zapraszamy w środę (11.08) w godz. 6.00-9.00. Program prowadzą Michał Migała i Mariusz Infulecki.

mg

 

 

 

Czytaj także

Jeden smartfon na całe życie - czy to możliwe?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 10:35
Z badań wynika, że świadomość, że nie mamy ze sobą smartfona jest dla nas równie stresująca jak... przygotowania do ślubu. Dwie trzecie ankietowanych deklaruje, że nie przeżyłoby jednego dnia bez ulubionego gadżetu. To nie przeszkadza nam jednak wymieniać modele na coraz to nowsze. Tylko czy to ma sens?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dbajmy o zdrowie, czyli jak nie zostać technokaleką

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2014 17:00
Ile godzin dziennie spędzamy przed komputerem, albo telewizorem? Ile godzin każdego dnia korzystamy ze smartfonów? Zbyt wiele. Młodzież coraz częściej zapada na choroby, wynikające z nieprawidłowego użytkowania sprzętu elektronicznego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Na co można pozwolić aplikacjom?

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2015 12:45
Aplikacje, zwłaszcza te darmowe, wymagają najczęściej dostępu do olbrzymiej ilości naszych danych. Czy należy dawać im te uprawnienia, czy jest to niebezpieczne?
rozwiń zwiń