Idealne macierzyństwo? "Możliwe jest tylko w sieci"

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2017 13:20
- W dzisiejszych czasach mamy na temat macierzyństwa kilka prawd. Ta najbardziej eksploatowana i wszechobecna w mediach społecznościowych pokazuje, że to stan idealny - przekonuje blogerka psychologiczna Małgorzata Dawid-Mróz.
Audio
  • O macierzyństwie nieidealnym i dyktacie piękna, które prowadzi donikąd (Strefa Prywatna/Czwórka)
Książka Macierzyństwo bez Photoshopa powstała w ramach 4. edycji charytatywnego projektu Macierzyństwo bez lukru (zdj. ilustracyjne)
Książka "Macierzyństwo bez Photoshopa" powstała w ramach 4. edycji charytatywnego projektu "Macierzyństwo bez lukru" (zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock.com/Roman Samborskyi

Małgorzata Dawid-Mróz XXI wiek stworzył idealne warunki do tego, by każdy z nas mógł być podglądaczem. I uczestnikiem pogoni za tym, żeby komuś dorównać

Macierzyństwo na Instagramie wygląda pięknie. Matki są wymuskane, szczupłe i promienne, dzieci czyste i uśmiechnięte. - Ten wyidealizowany świat daje kobietom do wiwatu. Sprawia, że popadają w kompleksy i wstydzą się mówić o swoich problemach - mówi gość Czwórki.   

Tymczasem rzeczywistość naprawdę odstaje od tego, co widzimy w mediach społecznościowych i kolorowych magazynach. - Większość matek nie ma trzech godzin dziennie na treningi. Co więcej, czasami ciężko jest znaleźć czas, żeby w spokoju umyć zęby - przekonuje Małgorzata Dawid-Mróz.

Jak nie poddawać się dyktatowi piękna z Photoshopa i macierzyństwa z Instagrama? Co zrobić, żeby wyłączyć z myślenia opcję porównywania się z innymi?  I dokąd zmierza "era retuszera"? Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej rozmowy.

Małgorzata Dawid-Mróz Kanony piękna zubożają nasze życie, nasze relacje i nasze postrzeganie innych ludzi

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Małgorzata Dawid-Mróz (blogerka psychologiczna, współautorka książki "Macierzyństwo bez Photoshopa")

Data emisji: 16.08.2017

Godzina emisji: 20.15

kul/jsz

Czytaj także

Facebook, Twitter, Instagram sprawią, że będziesz... samotny?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 13:11
- Spojrzenie, dotyk czy gesty są równie ważne, jak rozmowa. Dlatego komunikatory internetowe - choć sprzyjają utrzymaniu więzi - nie zastąpią realnego kontaktu z drugim człowiekiem - tłumaczy w rozmowie z Czwórką psycholog Katarzyna Kucewicz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Społecznościówki a psyche. Które dołują najbardziej?

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2017 12:30
Brytyjskie Królewskie Stowarzyszenie do spraw Zdrowia Publicznego zajęło się związkami zdrowia psychicznego i platform społecznościowych. Który, według badaczy, serwis społecznościowy najgorzej wpływa na naszą psychikę?
rozwiń zwiń