Depresja u nastolatków. Jak ją rozpoznać?
Ekspert przekonywał, że większa ilość rozwodów wcale nie musi oznaczać, że ludzie utracili umiejętność budowania trwałych relacji –Kiedyś bez względu na to, czy byli w związku szczęśliwi, czy nie oczywistością było podtrzymywanie zalegalizowanych związków. Współcześnie nie ma takiego przymusu.
Gość podkreślał, że ważnym czynnikiem, z którego wynikają różnice w kształtowaniu się relacji dawniej i dziś jest ilość doświadczeń w relacjach damsko-męskich – Jeszcze kilkanaście lat temu już pierwszy związek był tym, zawartym na zawsze. Ludzie mieli też mniej oczekiwań od małżeństwa. Funkcjonowało przekonanie, że związek ma spełniać przede wszystkim praktyczne cele - wyjaśniał.
Paweł Droździak Dawniej nie oczekiwało się, że życiowy partner będzie jednocześnie przyjacielem, spowiednikiem i kochankiem. To bardzo współczesne myślenie
Kiedy nadchodzi ten moment, gdy gaśnie namiętność i pojawiają się zakręty w relacji? Jak sobie z nimi radzić? Kiedy warto walczyć o związek, a kiedy lepiej rozstać się na dobre? O tym rozmawialiśmy z psychologiem i psychoterapeutą Pawłem Droździakiem.
***
Tytuł audycji: Strefa Prywatna
Prowadzi: Jakub Jamrozek
Gość: Paweł Droździak (psycholog i psychoterapeuta)
Data emisji: 5.12.2017
Godzina emisji: 20.05
ac