Psychologia na siłowni. Trener to ktoś, kto zrozumie twoje możliwości i potrzeby
- Nawet najlepiej przygotowana zbrodnia może się okazać bardzo niedoskonałą. Z punktu widzenia sprawcy, który popełnia przestępstwo to wydaje mi się, że nie jest możliwe zaplanowanie wszystkiego w najdrobniejszych szczegółach. Zbrodniarz nigdy nie ma pewności, że jego czyn nie zostanie wykryty, a on sam nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności - opowiadała.
Na antenie Czwórki przekonywała, że nie istnieje coś takiego, jak gen przestępczości. - Na określone zachowania wpływa to, w jaki sposób osoby popełniające przestępstwa zostały wychowane, są to też czynniki środowiskowe, lub nieprawidłowy proces socjalizacji. Nauka nie mówi nic na temat tego, że możemy urodzić się przestępcą - przekonywała.
Co cechuje osoby popełniające zbrodnie? Czy motywem większości przestępstw rzeczywiście jest zemsta? Czym zajmuje się kryminalistyka, a czym kryminologia? Czy można wykryć każdego sprawcę zbrodni? Czy praca na miejscu zbrodni choć trochę przypomina to, co widzimy w popularnych serialach kryminalnych? O tym, w nagraniu audycji.
***
Tytuł audycji: "Strefa prywatna"
Prowadzi Jakub Jamrozek
Gość: prof. Monika Całkiewicz, prorektor ds. Studiów Prawniczych w Akademii Leona Koźmińskiego, kryminolog, radca prawny i prokurator, współautorka książki "Zbrodnia prawie doskonała"
Data emisji: 25.04.2018
Godzina emisji: 20.08
ac/pj