"Mózg rządzi". Narząd, którego nie da się zastąpić

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2018 18:06
Kaję Nordengen mózg fascynował zawsze. W książce opowiada o tym, jak działa tajemniczy narząd, który jest tobą.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

To właśnie ten organ sprawia, że jesteś tym, kim jesteś. Umożliwia komunikację z innymi ludźmi – od prostej wymiany zdań do rozumienia ironii i czytania między wierszami. Dzięki niemu posiadamy uczucia i indywidualną osobowość. Mózg pamięta wydarzenia z dzieciństwa, uczy się, zakochuje i interpretuje skomplikowane wzory. Nagradza też uzależnienie i może namówić cię do podjęcia złych decyzji.

Książka o mózgu podbiła serca Norwegów, od wielu tygodni gości na najwyższych pozycjach list bestsellerów. O fenomenie książki i najważniejszego narządu w naszym ciele opowiemy w "Stacji kultura".

W audycji zaprosimy na Międzynarodowe Targi Poznańskie, które w tym roku zorganizowane są pod hasłem "Miasto Żyje Designem". O imprezie opowie gość Małgorzata Czubak, dyrektor projektu arena DESIGN. Zajrzymy także za kulisy przygotowań do zbliżającej się wystawy w Galerii Kordegarda po której oprowadzi nas Leszek Leo Kantor. Opowiemy też o przepięknie wydanej książce "O Roślinach" stworzonej przez duet florystyczny z Poznania, działający pod nazwą Kwiaty i Miut.

***

Na audycję z cyklu "Stacja Kultura" w środę (28.02) od godz. 10.05 zaprasza Kasia Dydo.

Zobacz więcej na temat: Czwórka mózg
Czytaj także

Kuszenie złego losu. Dlaczego podejmujemy ryzyko?

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2017 16:35
- Badania nad ryzykiem są intensywne i już wiemy, gdzie tych mechanizmów w układzie nerwowym i mógu szukać - tłumaczył w Czwórce dr Szymon Wichary, psycholog z Uniwersytetu SWPS. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy jesteśmy w stanie okiełznać nasze emocje?

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2017 20:00
Czy tego chcemy, czy nie naszymi decyzjami rządzą emocje. Każdego dnia staramy się znaleźć balans pomiędzy działaniami impulsywnymi a zdrowym rozsądkiem. Czy można zagłuszczyć wewnętrznego Szympansa? A może warto nauczyć się z nim współpracować?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak rozwinąć potencjał naszego mózgu?

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2017 17:06
- Powinniśmy wypracować zdrową granicę pomiędzy stresem, który pobudza nas do działania, a tym, który nam ją uniemożliwia. Musimy sobie z nim poradzić, żeby wykorzystać sto procent możliwości organizmu - przekonywał Sylwester Kowalski, autor książki "Mózg. Rozwiń swój potencjał".
rozwiń zwiń