Tomasz Kołodziejczak i jego "Biała Reduta"

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2014 15:28
W czwartkowe przedpołudnie w audycji "Stacja Kultura" zagości Tomasz Kołodziejczak, pisarz i autor książki "Biała Reduta".
Tomasz Kołodziejczak podczas jednego ze zlotów fanów fantastyki Pyrkon
Tomasz Kołodziejczak podczas jednego ze zlotów fanów fantastyki "Pyrkon"Foto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Światło dzienne ujrzała właśnie nowa powieść mistrza polskiej fantastyki "Biała Reduta". To wizja Ziemi przyszłości, która paść ma ofiarą Wszechogarniającego Zła i o którą toczy się zaciekła walka. Zarówno w Warszawie, jak i w Zachodnich Kresach Rzeczpospolitej, a także w zagrożonej kolonii na Marsie trwa nieustanne śledztwo i rozpaczliwa próba zbudowania powłoki ochronnej z pomocą zaklęć

Autor poowieści Tomasz Kołodziejczak to nie tylko uznany pisarz, poruszający się w świete fantastyki, ale także scenarzysta komiksowy, a spod jego pióra  napisał wiele nowel dla Przemysława Trusta Truścińskiego.

Zapraszamy na sportkanie z pisarzem w czwartkowe przedpołudnie do Czwórki.

Prowadzący : Katarzyna Dydo
Gość: Tomasz Kołodziejczak, pisarz
Tytuł audycji: Stacja Kultura
Data emisji: 6.11.2014
Godzina emisji: 10.00

(kd)

Czytaj także

"Takeshi. Cień śmierci" - miłość i zdrada w średniowiecznej Japonii

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2014 11:30
Niedawno światło dzienne ujrzała książka Mai Lidii Kossakowskiej pt. "Takeshi. Cień śmierci". - To wcale nie jest krwawa lektura - przekonuje autorka. - Raczej historia o miłości i zemście.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy zmienić lektury szkolne? "Wiele z nich to świetne książki!"

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2014 12:00
Kolejne dekady mijają, a w spisie lektur szkolnych wciąż te same pozycje. Choć od lat głośno jest o tym, by "coś zmienić", zmienia się niewiele. - Wiele z tych książek zapada młodym ludziom w pamięć, ma na ich późniejsze życie ogromny wpływ - mówi dr Agnieszka White, nauczycielka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Powieść "Matka Makryna". Jacek Dehnel opisał wielką mistyfikację XIX w.

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2014 17:00
Słowacki dla niej odrzucił Towiańskiego, Norwid widział w niej symbol Polski, a papież Grzegorz XVI przyjął ją na audiencji. Losy fałszywej zakonnicy katolickiej Makryny Mieczysławskiej stały się podstawą powieści Jacka Dehnela "Matka Makryna".
rozwiń zwiń