Internetowi hejterzy są na wyginięciu?

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2012 13:00
Wbrew obiegowym opiniom język nienawiści w internecie stanowi marginalną część wszystkich toczących się tam dyskusji. Do takich zaskakujących wniosków doszli organizatorzy akcji "Komentuj. Nie obrażaj".
Audio
  • Katarzyna Kozanecka o akcji "Komentuj. Nie obrażaj"

- Przez kilka ostatnich miesięcy obserwowaliśmy debatę w polskich mediach, która próbowała nas przekonać, że stan języka w internetowych dyskusjach jest dramatyczny. Z naszych badań wynika, że na forach dzieje się dużo dobrego, i że wcale nie jest tak, że ludzie się tam tylko obrażają - mówiła w Czwórce Katarzyna Kozanecka z portalu Onet.pl.

Według badania przeprowadzonego w ramach kampanii "Komentuj. Nie obrażaj", organizowanej przez Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska, obraźliwe komentarze stanowią tylko około 1 % wszystkich zamieszczanych w sieci. Ten wynik, to nie tylko efekt skutecznych działań moderatorów największych forów internetowych, ale też ogólna skłonność ich użytkowników do merytorycznej dyskusji i ignorowania obraźliwych wpisów.

- Na negatywny obraz internetowych dyskusji wpływa to, iż chamstwo po prostu bardziej rzuca się w oczy. Nam zależy na tym, żeby pokazywać te najbardziej pozytywne komentarze. Wątki na naszym forum układają się według głosów internautów, którzy wspierają te najbardziej im podobające się komentarze - opowiadał gość audycji "Pod lupą"

Aby dowiedzieć się jak radzić sobie z internetowymi hejterami, i jakie są cele kampanii "Komentuj. Nie obrażaj" dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Czytaj także

Radio Znad Wilii nadaje już 20 lat!

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2012 09:00
- Życzymy sobie, żeby słuchały nas 3 miliony, bo tyle jest mieszkańców na Litwie - mówiła w Czwórce Renata Widtmann, redaktorka polskiego radia nadającego z Wilna.
rozwiń zwiń
Czytaj także

AbradAb: ze złości zepsułem sobie netbooka

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2012 16:00
Śląski raper jest jednym z bardziej lubianych reprezentantów polskiej sceny hip-hopowej. Czasem jednak zdarza mu się pokazać różki, o czym muzyk opowiedział w Czwórce przy okazji rozmowy o swojej najnowszej płycie "ExtraVertik”.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Od mozarelli do carpaccio: Robert Sowa i tajemnice kuchni włoskiej

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2012 17:00
- Polaków można podzielić na dwie grupy: część uważa, że kuchnia włoska to tylko pizza, a druga – że to tylko makarony, czyli pasta – mówił w Czwórce znany mistrz sztuki kulinarnej, Robert Sowa. – A to przecież nieprawda.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Juwenalia warszawskie: od disco-polo do ciężkiego rocka

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2012 09:36
- Świętujemy najpiękniejsze lata swojego życia i musimy się wybawić przed sesją, nie pozwolimy, żeby ktokolwiek zepsuł nasze święto - mówi Tomasz Sachanowicz rzecznik prasowy warszawskiego święta studentów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak skutecznie pomnażać oszczędności?

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2012 08:00
- Napisałem tę książkę, żeby w sytuacji problemów finansowych, każdy mógł wesprzeć się informacjami w niej zawartymi - mówił w Czwórce Maciej Samcik, autor poradnika "Jak pomnażać oszczędności?".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zadbaj o wizerunek swojej firmy w sieci

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2012 15:00
Internetowa Rewolucja to kampania edukacyjna, dzięki której dowiemy się, jak można aktywnie i przede wszystkim skutecznie zaistnieć i promować się w sieci. W Czwórce opowiadał o niej Piotr Zalewski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wszyscy ojcowie hip-hopu

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2012 15:00
- Ten gatunek narodził się z jamajskiego toastingu, czyli nawijania do beatu, oraz rapu, czyli rymowanych prób podrywania dziewczyn przez Afroamerykanów - opowiadał w Czwórce DJ Anusz.
rozwiń zwiń