Czy transport publiczny odpowiada potrzebom pasażerów?

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 18:36
Przybywa pasażerów w komunikacji miejskiej i na kolei. Czy przewoźnicy są gotowi na przyjęcie nowch podróżnych? 
Audio
  • Alternatywa dla samochodu. Jak często korzystamy z transportu publicznego? (Czat Czwórki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Zakhar Mar/Shutterstock.com

Ludzie zaczęli częściej korzystać z kolei nie dlatego, że pojawiło się pendolino, ale dlatego, że skończyły się remonty, a pociągi kursują szybciej Adrian Furgalski 

- Kolej bardzo dobrze się rozwija i w wielu miejscach warto wybrać ją na środek komunikacji. Ale choć zmienia się na lepsze, to zmienia się wolno i z perspektywy pasażera może to być bardzo duże utrudnienie - mówił Tomasz Gidelski ze Stowarzyszenia Bezpieczna i Przyjazna Kolej.

Na lepsze zmieniają się dworce, dużo pomogła integracja kolejowa, która pomaga pasażerom w korzystaniu z komunikacji zastępczej Tomasz Gidelski

- Opóźnienia zdarzają się wszędzie, ale to, co w znacznym stopniu działa na niekorzyść kolei, to, że drogi zostają oddane do użytku znacznie szybciej - dodawał Adrian Furgalski z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. - Kolej musi inwestować w akcje promocyjne, żeby zachęcić pasażerów do powrotu do tego środka transportu - tłumaczył. 

Czy podróżujemy bardziej komfortowo i szybciej? Gdzie przybywa, a w których miejscach transport publiczny traci pasażerów? M.in. o tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Tomasz Gidelski (Stowarzyszenie Bezpieczna i Przyjazna Kolej), Adrian Furgalski (Zespół Doradców Gospodarczych TOR)

Data emisji: 9.01.2019

Godzina emisji: 15.11 

ac/kd

Czytaj także

Taksówkarze kontra Uber. Co dalej na przewozowym rynku?

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2017 10:24
Od kiedy na rynku pojawiły się nowe rozwiązania związane z usługami przewozowymi, wśród taksówkarzy polskich miast rozgorzała dyskusja odnośnie ich przyszłości.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Samochody elektryczne - przyszłość motoryzacji?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 10:34
Preferencje w zakresie podatku akcyzowego przy zakupie samochodów elektrycznych, bezpłatne parkowanie, możliwość jazdy buspasami - to tylko niektóre z rozwiązań przewidzianych w rządowym projekcie ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Miasto przyszłości. Nie będzie w nim samochodów?

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2017 19:10
Wiceminister środowiska Paweł Sałek uważa, że strefy ograniczonego wjazdu są konieczne, by chronić płuca Polaków przed rakotwórczymi pyłami. W godzinach szczytu stężenia tych substancji kilkukrotnie przewyższają dopuszczalne normy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak zmienia się dla nas kolej?

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2018 17:22
Remonty, objazdy, przesiadki, przewozy autobusowe to utrudnienia dla pasażerów i straty dla kolei. Jest to cena, którą podróżni płacą za modernizację infrastruktury dalekobieżnej. Jak się zmieni i czy faktycznie będziemy przemieszczać się szybciej i wygodniej?
rozwiń zwiń