W artystycznym gronie: Paweł Izdebski i Marta Kozera

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2016 14:00
On tworzy bluepop, ona zajmuje się projektowaniem scenografii i kostiumów. Zapraszamy na spotkanie z Pawłem Izdebskim i Martą Kozerą.
Audio
  • Paweł Izdebski opowiada o swojej muzycznej drodze, inspiracjach, fascynacjach i debiutanckiej płycie (Artystyczny wybieg/Czwórka)
  • Rozmowa z martą Kozerą o jej pracy, pasji, ale także planach zawodowych (Artystyczny wybieg/Czwórka)
Paweł Izdebski w studiu Czwórki
Paweł Izdebski w studiu CzwórkiFoto: Michał Piwowarek/Czwórka

Paweł Izdebski Niezależność artystyczna bardzo mi służy, nie dałem się jeszcze zaszufladkować i dzięki temu mogę się rozwijać. Może kiedyś będę musiał stać się "konkretną marką", ale dziś wciąż szukam swojej drogi

Jako dziecko chciał być piłkarzem, a dziś stoi u progu wydania debiutanckiej EP-ki. Paweł Izdebski ma za sobą występy na takich festiwalach jak Rawa Blues i supportowanie takich artystów jak Skubas czy Mela Koteluk. - Gdy tylko dostałem swoją pierwszą gitarę, zaglądałem do internetu i słuchałem tam ludzi, którzy grali i śpiewali. Nie znając wówczas zupełnie angielskiego, siadałem z instrumentem i powtarzałem melodie, wymyślając własne teksty - wspominał początki przygody z muzyką gość Czwórki. Opowiadał także, co inspiruje go dziś do tworzenia muzyki i kto znajduje się na jego "liście top 5", czyli ludzi, którzy mieli na niego w muzycznym życiu największy wpływ. Izdebski opowiadał także o swojej mającej się ukazać debiutanckiej płycie, zdradził, co stało się, że musiał porzucić sport na rzecz muzyki i wspominał, jak dostał się do telewizyjnego talent show oraz jak to się stało, że zdecydował się kształcić w szkole muzycznej. Paweł Izdebski zagrał także na żywo w studiu Czwórki.

Paweł Izdebski Biorę udział w kilku różnych projektach i choć większość ludzi zna mnie z wykonań z internetu, bywa, że jestem rozpoznawany na ulicy nie czuję się gwiazdą

W programie rozmawialiśmy także z artystką Martą Kozerą, która zajmuje się projektowaniem scenografii i kostiumów do spektakli teatralnych, filmów fabularnych, teledysków i reklam. Prowadzi też warsztaty scenograficzne dla dzieci i młodzieży w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie.

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Prowadzące: Michał Piwowarek, Katarzyna Cygler

Gość: Paweł Izdebski (wokalista, gitarzysta i piosenkopisarz, a także youtuber)

Data emisji: 25.12.2016

Godzina emisji: 13.13

kd


Zobacz więcej na temat: Czwórka hobby
Czytaj także

Technologie na Gwiazdkę? "Raczej nie smartfony"

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2016 16:50
Z naszym gościem Marcinem Kubickim z magazynu "T3" podpowiadamy i doradzamy, jaki sprzęt elektroniczny wybrać na prezent.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Święta na talerzu. "Eksperymentuj z tradycją"

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2016 16:50
- Prosta kuchnia, blisko natury jest dla nas najzdrowsza. Tą zasadą warto się także kierować przygotowując menu na święta - przekonuje blogerka Eliza Mórawska i podpowiada jak przygotować bożonarodzeniową ucztę.
rozwiń zwiń