"Najprościej mówiąc". Po ludzku o medycynie

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2017 11:40
Studenci medycyny na kanale "Najprościej mówiąc" odsłaniają tajniki tej dziedziny nauki. - Naszą misją jest edukacja i najprostsze przedstawienie tematu, a nie promocja leków - mówią Mikołaj Kolasiński i Marcin Czekała.
Audio
  • Czy można wyleczyć się w internecie i czego nie wiemy o swoim organizmie? O tym m.in. opowiadają twórcy kanału "Najprościej mówiąc" (Pierwsze słyszę/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock.com/Kanashkin Evgeniy

Czytaj także
freedigitalphotos.net Naypong gra komputerowa konsola 1200.jpg
Gry wideo. Niezawodny sposób na uśmierzanie bólu?

Impulsem do stworzenia kanału był brak porządnych medycznych informacji w internecie. - W naszych filmikach mówimy o ważnych tematach, takich jak prostata albo nadciśnienie, w krótki i przystępny sposób. Wyjaśniamy zagadnienia, które bywają niezrozumiałe dla pacjentów - opowiadają goście Czwórki.

Każdy odcinek jest konsultowany z ekspertami i profesorami, a kanał "Najprościej mówiąc" ma wsparcie na Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. - Przygotowanie kontentu odbywa się na kilku etapach, a najczęściej zaczyna się od nietypowego porównania - mówią Kolasiński i Czekała.

Twórcy "Najprościej mówiąc" tłumaczą, co mają wspólnego czerwone krwinki z balonami, dlaczego nie wchodzą we współpracę z "big pharmą" i co planują na przyszłość.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Goście: Mikołaj Kolasiński i Marcin Czekała (twórcy kanału "Najprościej mówiąc")

Data emisji: 4.09.2017

Godzina emisji: 8.07

kul/mg

Czytaj także

Wirtualna rzeczywistość. "Pozwala na teleportację"

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2017 13:30
- Wirtualna rzeczywistość kojarzy się z grami, bo jej historia tak się zaczęła. Jak przystało na każdy dobry start-up, zapalony gracz Palmer Luckey siedział w garażu przy domu rodziców i kombinował, jak to zrobić, żeby mieć gogle VR do grania - opowiada w Czwórce Katarzyna Jaklewicz, pomysłodawczyni European VR Congress 2017.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Efekt kameleona, czyli dlaczego warto papugować innych

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2017 15:00
- To jedna z niewielu technik wpływu w psychologii społecznej, która mimo wiedzy, że jest używana, i tak działa - wyjaśnia Małgorzata Bulaszewska z Wydziału nauk Humanistycznych i Społecznych Uniwersytetu SWPS.
rozwiń zwiń