Snoop Dogg. Rapowy celebryta ze swingiem w wokalu

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2017 11:00
Sprzedał ponad 35 milionów płyt i ma stałe miejsce w historii rapu. - Moim zdaniem Snoop Dogg jest artystą kompletnym. Jego kroki są starannie przemyślane, nawet wówczas gdy z rapera zamienia się w gwiazdę reggae - mówi Kamil Jaczyński z wytwórni Wielkie Joł. 
Audio
  • O rzeczach w historii popkultury, które Snoop Dogg zrobił jako pierwszy (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Snoop Dogg na węgierskim festiwalu Balaton Sound - lipiec 2011 rok
Snoop Dogg na węgierskim festiwalu Balaton Sound - lipiec 2011 rok Foto: PAP/EPA/TAMAS KOVACS

Czytaj także
notorious big 1200.jpg
Notorious B.I.G. "Flow, głos i tajemnica"

Snoop Dogg był odkryciem Dr. Dre. Pojawił się na jego płycie "The Chronic" z 1992 roku i, jak przyznaje raper Muflon, to było wejście smoka. - Kalifornijski rap był nowością, a Snoop Dogg przez długi czas uchodził za ikonę tego gatunku - opowiada rozmówca Martyny Ogonek.   

Dr. Dre wyprodukował także debiutancki album Snoopa - "Doggystyle". - Na płycie znalazły się takie hity jak "Gin and Juice" i "Who Am I". Sam krążek uważany jest za kamień milowy G-Funku, stylu bogatego w syntezatory i sample z utworów takich grup jak np. Funkadelic - dodaje Krzysztof Krześnicki, redaktor portalu "Screenagers.pl".

I o ile od strony produkcyjnej płycie nie można nic zarzucić, o tyle warstwa tekstowa może budzić wątpliwości. W audycji tłumaczymy m.in., dlaczego wersy Snoopa nie są poezją i jaką gwiazdę popu udało mu się wylansować. 

***

Czytaj także
beastie boys pap 1200.jpg
Beastie Boys. "Ich debiut to najlepszy soundtrack dla młodości"

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Materiał przygotowała: Martyna Ogonek

Data emisji: 23.03.2017

Godzina emisji: 7.15

kul/jsz

Czytaj także

Hip-hop i moda. "Już nie tylko rozciągnięte bluzy"

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2016 14:40
Pokaz kolekcji zaprojektowanej przez Kanye Westa rozpocznie New York Fashion Week. - Polscy hip-hopowcy też nawiązali stały związek z modą. I zdarza się, że na ciuchach zarabiają więcej niż na muzyce - udowadnia w swoim materiale Martyna Ogonek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Emo - subkultura smutku i kiepskiej muzyki?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 14:50
Jedna z najmłodszych i najbardziej dyskusyjnych subkultur młodzieżowych powraca na salony. - Emo asocjowane jest z depresją i samookaleczaniem. Tymczasem jest to subkultura ludzi, którzy się ze sobą łączą i roumieją - mówi dziennikarka Weronika Ścierańska.
rozwiń zwiń