Polskie Radio Dzieciom

"Wyjście ze strefy tabu". Fizjoterapia uroginekologiczna - czy może być pomocna mamom?

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2024 11:30
- Musimy zacząć mówić o swoim zdrowiu i wyjść ze strefy tabu. Warto wiedzieć, że są specjaliści, którzy mogą nam pomóc nie tylko w leczeniu problemów uroginekologicznych, ale też powiedzieć, jak im zapobiegać - powiedziała Anna Lewandowska - fizjoterapeutka. A o tym czy powinniśmy skorzystać z pomocy fizjoterapeuty np. po komplikacjach związanych z porodem, można posłuchać w "Strefie Rodzica".
Wyniki raportu o zdrowiu intymnym kobiet wskazuje, że wiele kobiet nie wykonuje regularnie badań ginekologicznych
Wyniki raportu o zdrowiu intymnym kobiet wskazuje, że wiele kobiet nie wykonuje regularnie badań ginekologicznychFoto: New Africa/Shutterstock

Fizjoterapia uroginekologiczna to dziedzina medyczna, która ma na celu poprawę jakości życia oraz funkcjonowania kobiet z problemami dna miednicy. Wykorzystuje ona metody terapii manualnej oraz odpowiednich ćwiczeń wzmacniających. A o tym dlaczego może być istotna opowiedziała Anna Lewandowska - fizjoterapeutka uroginekologiczna.

- Kiedy przychodzi do nas pacjentka, przeprowadzamy wywiad, czy jej trudności skupiają się na problemie nietrzymania moczu, czy obniżenia dna miednicy, diagnozujemy też kobiety, które przygotowują się do ciąży oraz te po porodzie, które chcą wrócić do formy - powiedziała Anna Lewandowska i dodała, że bardzo istotna jest prewencja, czyli zapobieganie problemom zanim one się pojawią.

W drugiej godzinie audycji można było posłuchać jak dbać o nasz mózg i jak pozwolić mu odpocząć.

Więcej można posłuchać w zapisie audycji:

Posłuchaj
119:04 [DAB]Dzieciom (PCM) 30 lipiec 2024 21_00_02.mp3 Fizjoterapia uroginekologiczna - czy i jak może być pomocna mamom, ale nie tylko

Audycja: Strefa rodzica
Prowadzi: Joanna Ficińska
Goście: Anna Lewandowska - fizjoterapeutka uroginekologiczna
Data emisji: 30.07.2023
Godzina emisji: 21.00

***

Od ponad dziewięciu lat Polskie Radio Dzieciom wspiera rodziców w trudnej codzienności nadając audycję "Strefa rodzica", w której praktykę naszego życia można skonfrontować z teorią i wieloma dobrymi radami. Zadajemy wnikliwe pytania specjalistom, dotyczące szeroko rozumianego rodzicielstwa, wychowania czy zdrowia. W wakacje, które sprzyjają różnym aktywnościom rodzinnym, rozmawiamy również o tym, jak zadbać o bliskość w relacji partnerskiej, czy prawach osób podróżujących.

Więcej podcastów "Strefa rodzica - Rozmowy z ekspertami" na platformie podcasty.polskierdio.pl. 

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!


Zobacz także
Czytaj także

"Da się zrobić, ale trzeba to dobrze zaplanować" - o wakacjach bez dzieci w "Strefie rodzica"

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2024 15:43
Spędzenie kilku dni wakacji bez dzieci to jedna z trudniejszych decyzji w karierze rodzica. Jak podkreśliły goście "Strefy rodzica": Marysia Górecka, twórczyni bloga Mamy Gadżety, oraz dziennikarka Magdalena Prokop Duchnowska - warto ją podjąć. A o tym jak zorganizować taki wypoczynek, dokąd się udać i jak powiedzieć o tym dzieciom, ekspertki radziły Słuchaczom w Polskim Radiu Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zdrowe zęby potrzebują odpowiedniej diety i higieny. O szczegółach w "Strefie Rodzica"

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2024 16:02
- Nie może być tak, że dwuletnie dziecko będzie wciąż jadło papki, bo to może doprowadzić do wielu problemów z jamą ustną. O tym jak ważne jest co i w jaki sposób podajemy naszym dzieciom do jedzenia, już od pierwszych tygodni życia, opowiadała "Strefie Rodzica" stomatolog, dr Ewa Michałek-Pasternak.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dzieci na wakacjach. I co teraz? Odpowiedź w "Strefie rodzica"

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2024 13:00
Jak rodzice przeżywają wyjazdy dzieci i jak odczuwają ich brak w domu? Co zrobić kiedy najmłodsi wyjechali na wakacje? Czekać z telefonem w ręku, a może okiełznać emocje i odpocząć? Jak dobrze wykorzystać wolny czas? Opowiedzieli o tym goście "Strefy Rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom: Monika Wyżycka – life coach i Aleksandra Żyszkowska – mama trojga dzieci.
rozwiń zwiń
Czytaj także

O drodze ku płodności. Na jaką pomoc możemy liczyć i kiedy może ona być skuteczna?

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2024 10:00
- Stres nie pomaga w zachodzeniu w ciążę, co nie oznacza, że kobiety w takim stanie nie mają szans na dzieci. Nie mamy żadnych badań na temat blokowania się w tym zakresie, zostają jedynie spekulacje, które ostatecznie obciążają kobietę, bo nie zawsze mamy wpływ na to co się w nas dzieje - powiedziała w Polskim Radiu Dzieciom Tatiana Ostaszewska-Mosak - psycholog kliniczny zdrowia.
rozwiń zwiń