Minimalistyczny skład sprawdza się w tym przypadku doskonale, a wykonawcy stanowią na scenie kompletną, spójną całość. Zdystansowany śpiew i kreacja Pawła Grochockiego przybliża słuchaczowi tradycyjny kontekst repertuaru żałobnego. W kontrze do niego stoi dynamiczna i ekspresyjna gra Pawła Odorowicza, dopełniająca silny i emocjonalny przekaz wykonywanych pieśni.
Paweł Grochocki i Paweł Odorowicz jako "lubelacy" poznali się w Szczecinie, stojąc w kolejce po nagrody zdobyte podczas II Turnieju Muzyków Prawdziwych. Uznali to za wystarczający powód do rozpoczęcia współpracy i zawojowania świata polskimi pieśniami pogrzebowymi. Ich interpretacja poruszyła publiczność i jurorów XX edycji Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja" - już jako duet Grochocki_Odorowicz zdobyli tam Grand Prix. Obecnie pracują nad płytą prezentującą współczesne interpretacje ludowych pieśni pogrzebowych.
Paweł Grochocki – śpiewak i nauczyciel śpiewu, psychotanatolog. Zajmuje się stylem śpiewu męskiego i folklorem religijnym, obrzędami i pieśniami pogrzebowymi. Uczy się od wiejskich śpiewaków, prowadzi badania terenowe i warsztaty śpiewu. Zaangażowany w ruch odrodzenia muzyki tradycyjnej w Polsce, przez pięć lat był jednym z liderów Fundacji "Muzyka Kresów" z Lublina. Uczeń śpiewaka pogrzebowego Jana Wnuka ze Zdziłowic i Genowefy Lenarcik ze Słotwin. Prowadzi dwie grupy wykonujące tradycyjny repertuar pogrzebowy – Lubelski oraz Krakowski Komitet Pożegnalny. Artysta śpiewa również w Zespole Śpiewaczym Ewy Grochowskiej. W 2015 roku w ramach stypendium MKiDN realizował projekt "Już idę do grobu – tradycyjne pieśni pogrzebowe".
Paweł Odorowicz – "elektryczny" altowiolista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny i reżyser nagrań. Ma w swoim dorobku ponad czterdzieści wydawnictw CD i DVD. Obecnie współpracuje z Leszkiem Mądzikiem (Scena Plastyczna KUL), prezentując autorską, wykonywaną na żywo muzykę do spektakli plenerowych: "Z mroku", "Bruzda II", "Brama. Piotrkowska 26", "Odchodzi", "Blizna", "Źródła pamięci Szajna – Grotowski – Kantor", Gorset. Współpracuje z Teatrem CHOREA jako instrumentalista w projektach: "Gilgamesz", "Lulabajki", "Po Ptakach" oraz jako kompozytor i wykonawca w projektach: "Spojrzystość", "IN-NI". Dwukrotny laureat Grand Prix Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja" (w 2014 roku z zespołem Trzy Dni Później i w 2017 roku w duecie Grochocki_Odorowicz).