Section00

Audycje | ŚLADY NA PIASKU

O audycji

Audycja inspirowana wydarzeniami, osobowościami oraz dziełami sztuki, które pozostawiły znaczący ślad w historii i nadal wpływają na życie Kościoła lokalnego i powszechnego.
„Patrz, co zostało, Popatrz, jak mało, Jakiś kwiat, jakiś list, W piasku ślad...” śpiewa w Budka Suflera. Opowiadamy o „śladach na piasku”- które trzeba zachować od zapomnienia lub o takich, które warto odszukać. Audycje wprowadzają w świat kultury i religii poprzez indywidualne spojrzenie autorek. Od reportażu, przez formy literackie, po dyskusje specjalistów prowadzone w studiu.
- Małgorzata Glabisz-Pniewska odkrywa niebanalne i nieznane oblicza Świętych Kościoła.
- Agnieszka Kozłowska- Łysko podejmuje tematy społeczne z pogranicza zwyczaju oraz religii.
- Sylwia Sułkowska opowiada o rodzinie z jej codziennymi i niecodziennymi problemami, a także o podróżowaniu do miejsc świętych.
- Agnieszka Trzeciakiewicz towarzyszy ekspertom w odkrywaniu nieznanych albo zapomnianych faktów z różnych dziedziny historii, sztuki sakralnej i filmowej.
- Małgorzata Bartas-Witan rozmawia z osobami świadomie stawiającymi swoje ślady w Kościele, który nie jest dla nich żadną instytucją, ale własnym domem.

Zapraszamy w piątki o godz. 23.30.

Ostatnie audycje
Redakcja Programów Katolickich Ślady na piasku
Section05

Męczennicy Peru

W sierpniu br. przypadała 20 rocznica zamordowania dwóch polskich misjonarzy. O. Zbigniew Strzałkowski i o. Michał Tomaszek zginęli 9 sierpnia 1991 roku z rąk terrorystów skrajnie lewicowego ugrupowania terrorystycznego "Świetlisty Szlak".
play_arrow

czytaj więcej

Śladami św. Olafa po Norwegii

Św. Olaf to jedna z ważniejszych postaci w historii Norwegii i Kościoła katolickiego w średniowiecznej Europie – tak jakby Bolesław Chrobry i św. Wojciech w jednej osobie. Był królem Norwegii w latach 1016-1028 i uchodzi za tego władcę, który „ochrzcił” Norwegię, choć chrześcijańska wiara była już w tym kraju znana.
play_arrow

czytaj więcej

Homeopatia

Stosowana jest w wielu krajach na całym świecie u ludzi i zwierząt. W niektórych brak jest specjalnych regulacji prawnych, podczas gdy w innych, by ją stosować, wymagane jest posiadanie wykształcenia medycznego.
play_arrow

czytaj więcej

110 rocznica urodzin Prymasa Tysiąclecia

3 sierpnia przypada 110 rocznica urodzin Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Kardynał Wyszyński reprezentował pewien wzór kapłana, który jest cały czas aktualny. Na czym polegała jego wielkość?
play_arrow

czytaj więcej

Światowe Dni Młodzieży - Madryt 2011

Na 2 tygodnie przed wielką fiestą wiary młodego Kościoła trwają ostatnie przygotowania do spotkania młodzieży świata z papieżem Benedyktem XVI w Madrycie, w dniach 16-21 sierpnia. Z prawie wszystkich krajów zarejestrowało się do tej pory ponad 400 tysięcy pielgrzymów, wśród których zapisanych jest ponad 10 tysięcy młodych Polaków.
play_arrow

czytaj więcej

Kościół na świecie: Aljustrel, Anioł Pokoju i Fatimska Droga Krzyżowa

Wioska Aljustrel, w której mieszkały dzieci, którym 13 maja 1917 po raz pierwszy objawiła się Matka Boża, jest oddalona o parę kilometrów od sanktuarium. Można tu zwiedzać domy pastuszków (Casas dos Pastorinhos).
play_arrow

czytaj więcej

Chrześcijaństwo a joga

Dla niektórych jest metodą relaksacji i rozładowania napięcia, dla innych - formą ćwiczenia poprawiającego kondycję fizyczną. Dla jeszcze innych jest sposobem na uzdrowienie z choroby.
play_arrow

czytaj więcej

Wolny Duch Tischnera

Dzień po kolejnej 11 rocznicy śmierci ks. Józefa Tischnera zapraszamy na spotkanie z Anną Osławską - absolwentką Wydziału Wiedzy o Teatrze UJ, gdzie wykładowcą filozofii był ks. Józef.
play_arrow

czytaj więcej

Józef Teofil Teodorowicz - abp lwowski obrządku ormiańskiego

Ur. 25 lipca 1864 w Żywaczowie na Pokuciu, zm. 4 grudnia 1938 we Lwowie – teolog, polityk, poseł na Sejm Ustawodawczy, a następnie senator I kadencji w II RP, który prowadził ożywioną działalność społeczną i polityczną. W okresie 1902–1918 był posłem do Sejmu Krajowego we Lwowie i Izby Panów w Wiedniu, gdzie bronił spraw polskich.
play_arrow

czytaj więcej

Section21