Redakcja Programów Katolickich

Idzie człowiek - pielgrzymowanie w intencji pokoju

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2012 22:55
Prawdziwa pielgrzymka liczy 40 centymetrów. Tyle dzieli rozum od serca. O pielgrzymowaniu porozmawiamy w Nocnych Czatach - niedziela, godz. 23.
Audio
  • Idzie człowiek - pielgrzymowanie w intencji pokoju
Pielgrzymka Jerozolima-Asyż.
Pielgrzymka Jerozolima-Asyż.Foto: Roman Zięba

Pielgrzymka to nie tylko podróż do jakiegoś miejsca na mapie. To także droga w głąb samego siebie, do sumienia, do prawdy o własnym życiu. Dopiero poznanie i przyjęcie tej prawdy może coś w nas zmienić. Żeby głosić pokój, trzeba najpierw mieć go w sercu.

Wojtek, Roman i Dominik. Trzy różne charaktery, temperamenty i osobowości. Życie każdego z nas to inna droga. Jednak dane nam było się spotkać i wyruszyć we wspólną pielgrzymkę. Po raz pierwszy spotkaliśmy się jesienią 2010 w Niepokalanowie i tam narodził się pomysł pielgrzymki "Idzie człowiek". Około rok później, po ok. 100 dniach pieszej wędrówki dotarliśmy do Asyżu, żeby przy grobie Franciszka razem z przedstawicielami wszystkich religii modlić się o pokój dla człowieka i dla świata, który zaczyna się w sercu każdego z nas. Nasza pielgrzymka była uczczeniem XXV rocznicy międzyreligijnego spotkania i modlitwy o pokój w Asyżu, które odbyło się na zaproszenie papieża Jana Pawła II w dniu 27 października 1986 roku.

źr. idzieczlowiek.pl

Czytaj także

Jan Paweł II: Wiara nie lęka się rozumu

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2011 13:00
"Fides et ratio" - przedostatnia z 14 encyklik Jana Pawła II została ogłoszona we wrześniu 1998 r. Podejmuje problem relacji wiary i rozumu, wskazując na ich komplementarność na drodze poznania prawdy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

300. pielgrzymka warszawska. "To jest fenomen"

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2011 08:17
Na Jasną Górę wyruszyła 300., jubileuszowa Warszawska Pielgrzymka Piesza, zwana "paulińską".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pielgrzymowanie w intencji pokoju

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2012 12:15
Nazywam się Roman Zięba, mam 43 lata. Cztery lata temu przeżyłem utratę wszystkiego, co wówczas miało dla mnie wartość. Dziś tamte wydarzenia traktuję jako początek mojego prawdziwego życia.
rozwiń zwiń