Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: Anna Plichta zaimponowała ucieczką, niesamowite emocje w kolarskim peletonie

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2021 10:34
Austriaczka Anna Kiesenhofer wygrała na torze wyścigowym Fuji po samotnym finiszu kolarski wyścig olimpijski ze startu wspólnego. Najlepsza z Polek Katarzyna Niewiadoma zajęła 14. miejsce. Jeszcze na 5 km przed metą istniała szansa na medal dla Polski, bo w ucieczce walczyła Anna Plichta.
Anna Plichta
Anna PlichtaFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Srebrny medal zdobyła Holenderka Annemiek van Vleuten, która straciła 1.15 min. Brąz powędrował do Włoszki Elisy Longo Borghini - 1.29. Niewiadoma dojechała do mety w kilkunastoosobowej grupie, ze stratą 1.46 do Kiesenhofer.

Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

Na starcie wyścigu golarskiego w Tokio w sumie stanęły trzy Polki -  oprócz liderki kadry Katarzyny Niewiadomej o medale walczyły Anna Plichta, Marta Lach.

Plichta jeszcze 5 kilometrów przed metą miała szanse na podium, ale jej ucieczka została skasowana przez peleton.

Austriaczka uciekała niemal od początku wyścigu, a długo towarzyszyły jej Anna Plichta i Omer Shapira z Izraela. Zasadnicza grupa Plichtę i Shapirę dogoniła na nieco ponad cztery kilometry przed metą.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio będą szóstymi w karierze Natalii Partyki. Podczas debiutu na paraolimpiadzie w Sydney miała zaledwie 11 lat. Złoto w Atenach okazało się być jednym z pięciu.