Tokio 2020: rewelacyjny 17-latek z Korei Płd. Łucznik z drugim złotem w Japonii

17-letni Kim De Jeok po raz drugi sięgnął po złoto olimpijskie. Łucznicy z Korei Południowej w składzie - De Jeok, Kim Woojin i Oh Jinhyek okazali się najlepsi podczas igrzysk w Tokio.
  • Impreza w stolicy Japonii pierwotnie miała się odbyć rok temu, ale została przełożona z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ

Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

17-latek wywalczył złoto również w mikście, gdzie startował z An San.

Koreańczycy pokonali w finale Tajwan 6:0, z koli brązowy medal zdobyli reprezentanci gospodarzy, którzy wygrali z Holandią 5:4. W drużynówce nie startowali Polacy.

Korea Płd. dominuje w tej konkurencji od 1988 roku, kiedy rywalizacja drużyn została dodana do programu igrzysk. Mężczyźni z tego kraju zdobyli w niej olimpijskie złoto po raz szósty, natomiast kobiety na najwyższym stopniu podium stawały za każdym razem - w Tokio także zwyciężyły.

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

We wtorek do rywalizacji przystąpią polscy łucznicy. W zawodach indywidualnych wystartują Sylwia Zyzańska i Sławomir Napłoszek. Oboje będą strzelać w 1/32 finału w czwartek.

Igrzyska w Tokio rozpoczęły się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia.

Zawody w stolicy Japonii pierwotnie miały się odbyć rok temu, ale zostały przełożone z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

2. Tajwan
(Deng Yu-Cheng, Tang Chich-Chun, Wei Chun-Heng)
3. Japonia
(Takaharu Furukawa, Yuki Kawata, Hiroki Muto)
4. Holandia
5. Wielka Brytania
6. Chiny
7. USA
8. Indie

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Partnerzy

Partner

Polski łucznik Sławomir Napłoszek wywalczył kwalifikację olimpijską na igrzyska w Tokio. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że 50-letni Napłoszek ma już za sobą start na igrzyskach... w 1992 roku.

Dobra wiadomość z kwalifikacji olimpijskich w Paryżu. Sylwia Zyzańska, zawodniczka z Żywca, wywalczyła bilet do Tokio. To będą pierwsze igrzyska olimpijskie 24-letniej łuczniczki.

Łuczniczka Sylwia Zyzańska olimpijską rywalizację w Tokio zaczęła od zajęcia 42. miejsca w rundzie rankingowej. We wtorek w 1/32 finału rywalką Polki będzie Włoszka Lucilla Boari, którą sklasyfikowano na 23. pozycji. W rywalizacji mężczyzn Sławomir Napłoszek był 59., a w turnieju zmierzy się z Holendrem Steve'm Wijlerem, który zajął szóste miejsce.