- Igrzyska w Tokio potrwają do 8 sierpnia
- Impreza w stolicy Japonii pierwotnie miała się odbyć rok temu, ale została przełożona z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2
>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ
Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY
Poprzednio Hongkong ze złotego medalu olimpijskiego cieszył się w 1996 roku w Atlancie, kiedy w żeglarskiej klasie Radial zwyciężyła Lai-Shan Lee. Łącznie reprezentanci tego kraju czterokrotnie stali na podium letnich igrzysk.
24-letni Cheung wcześniej nie odnosił większych sukcesów, choć cztery razy stanął na podium zawodów Pucharu Świata, w 2016 roku był mistrzem Azji, a w 2017 został mistrzem świata juniorów. Do rywalizacji w stolicy Japonii przystąpił z 14. pozycji w klasyfikacji florecistów.
Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.
Najtrudniejszą przeprawę miał w ćwierćfinale z niżej notowanym Kiryłem Borodawczem. Rosjanin prowadził już 14:9, ale nie zdołał zadać kończącego trafienia i ostatecznie przegrał 14:15.
Oboje rodzice zawodnika z Hongkongu uprawiali koszykówkę i prawdopodobnie dlatego jego sportowym idolem jest były przedstawiciel tej dyscypliny sportu Dennis Rodman.
Czytaj także:
Studiujący medycynę Garozzo do złota z Rio i tytułu mistrza Europy z 2017 roku dodał teraz olimpijskie srebro.
Brąz dla Alexandra Choupenitcha, który w decydującym pojedynku pokonał Japończyka Takahiro Shikine 15:8. 27-letni Czech, który jest 27. w światowym rankingu, w przeszłości był mistrzem Europy juniorów, ma też w dorobku brąz tych zawodów w kategorii seniorów z 2018 roku. Na co dzień trenuje w Londynie pod okiem polskiego szkoleniowca Ziemowita Wojciechowskiego.
Igrzyska w Tokio rozpoczęły się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia.
Zawody w stolicy Japonii pierwotnie miały się odbyć rok temu, ale zostały przełożone z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.
Wyniki turnieju indywidualnego florecistów:
ćwierćfinały
Takahiro Shikine (Japonia) - Alaaeldin Abouelkassem (Egipt) 15:13
Daniele Garozzo (Włochy) - Enzo Lefort (Francja) 15:10
Alexander Choupenitch (Czechy) - Mohamed Hamza (Egipt) 15:9
Ka Long Cheung (Hongkong) - Kirył Borodaczew (RKO) 15:14
półfinały
Garozzo - Shikine 15:9
Cheung - Choupenitch 15:10
o brązowy medal
Choupenitch - Shikine 15:8
finał
Cheung - Garozzo 15:11
kolejność:
1. Ka Long Cheung (Hongkong)
2. Daniele Garozzo (Włochy)
3. Alexander Choupenitch (Czechy)
4. Takahiro Shikine (Japonia)
5. Enzo Lefort (Francja)
6. Alaaeldin Abouelkassem (Egipt)
7. Mohamed Hamza (Egipt)
8. Kirył Borodaczew (Rosyjski Komitet Olimpijski)
Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.