Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: Kontrowersje po walce polskiej judoczki. Medal Ozdoby-Błach już poza zasięgiem

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 07:35
Agata Ozdoba-Błach przegrała z Włoszką Marią Centracchio w ćwierćfinale olimpijskiego turnieju judo w kategorii 63 kg. Polka wciąż ma w Tokio szansę na medal. W repesażu Polka nie dała rady Wenezuelce Anriquelis Barrios i nie stanie do pojedynku o brąz.
Agata Ozdoba-Błach
Agata Ozdoba-BłachFoto: print screen/Facebook/Agata Ozdoba-Błach
  • Igrzyska w Tokio potrwają do 8 sierpnia
  • Impreza w stolicy Japonii pierwotnie miała się odbyć rok temu, ale została przełożona z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ

W ćwierćfinałowej walce ani 33-letnia zawodniczka AZS AWF Wrocław, ani niżej notowana siedem lat młodsza Włoszka nie przeprowadziły żadnej akcji technicznej. Polka otrzymała jednak trzy kary shido za pasywność, a Centrachio dwie i to one zdecydowały, że sędziowie przyznali jej zwycięstwo.

Polka miała jeszcze szanse na dojście do strefy medalowej przez repasaże, jednak uległa Anriquelis Barrios, która szybko zdobyła punkt i do końca pojedynku skutecznie się broniła.

Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

W inauguracyjnym pojedynku Ozdoba-Błach - debiutująca w igrzyskach piąta zawodniczka tegorocznych mistrzostw Europy, która w maju jako pierwsza Polka triumfowała w zawodach rangi Grand Slam w Kazaniu - w niespełna półtorej minuty także przez ippon pokonała Estefanię Garcię z Ekwadoru.

W 1/8 finału brązowa medalistka mistrzostw świata z 2017 roku wygrała także przez ippon z faworyzowaną Japonką Miku Tashiro. Po niespełna dwóch minutach pojedynku zaskoczyła reprezentantkę gospodarzy, otrzymała jeden punkt za akcję techniczną, ale po wideoweryfikacji sędziowie uznali, że zasługiwała ona na ippon i orzekli zwycięstwo Polki.

Młodsza od Polki o sześć lat Tashiro to czterokrotna medalistka mistrzostw świata i piąta zawodniczka tej kategorii poprzednich igrzysk w Rio de Janeiro.

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

Tokio 2020: taekwondzistka Aleksandra Kowalczuk w ćwierćfinale turnieju olimpijskiego

Igrzyska w Tokio rozpoczęły się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia.

Zawody w stolicy Japonii pierwotnie miały się odbyć rok temu, ale zostały przełożone z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Jesteśmy jedną drużyną

Partnerzy

Partner

Judoczka Julia Kowalczyk odpadła z turnieju w kategorii do 57 kilogramów podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Polka najpierw przegrała w ćwierćfinale, ale wciąż miała szansę na brązowy medal - o ile wygrałaby dwie repasażowe walki. W pierwszej z nich, Kowalczyk przegrała jednak po dogrywce z Gruzinką Eteri Liparteliani przez waza-ari 0:1.

Sudańczyk Mohamed Abdalrasool, podobnie jak wcześniej Algierczyk Fethi Nourine, wycofał się z olimpijskiego turnieju judo w kategorii 73 kg. To sprawiło, że żaden z nich nie walczył z Izraelczykiem Toharem Butbulem.