Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: Hubert Hurkacz niespodziewanie przegrał w 2. rundzie. Polak żegna się z igrzyskami

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 11:28
Hubert Hurkacz odpadł w drugiej rundzie turnieju tenisistów podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Rozstawiony z "siódemką" Polak przegrał z 143. w światowym rankingu Brytyjczykiem Liamem Broady'm 5:7, 6:3 i 3:6.
Hubert Hurkacz
Hubert HurkaczFoto: PAP/Leszek Szymański

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ

Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

Hubert Hurkacz dobrze wszedł w mecz, prowadził w pierwszym secie już 4:1 i wydawało się, że nie powinien mieć większych problemów z pokonaniem niżej notowanego rywala.

Sklasyfikowany na 143. miejscu w rankingu ATP Broady zdołał jednak odwrócić losy tej odsłony starcia i ostatecznie zwyciężył 7:5. Hurkacz pokazał lepszą grę w drugim secie, jego gra dawała wszelkie powody, by przypuszczać, że najgorsze jest już za nim - Polak pewnie zwyciężył 6:3.

Niestety, trzeci set rozpoczął się świetnie dla Broady'ego, który szybko przełamał rywala i prowadził 3:0. Brytyjczyk grał agresywnie i momentami wychodziło mu praktycznie wszystko, zwłaszcza w chwilach, kiedy decydował się podchodzić bliżej siatki. Widać było, że chce tutaj wykorzystać swoją szansę. I tak też się stało.

00:40 Hurkacz Tokio.mp3 Były 57. tenisista świata i reprezentant Polski w Pucharze Davisa Michał Przysiężny zauważa, że nie był to najlepszy mecz w wykonaniu Hurkacza (IAR)

Liam Broady wyeliminował Huberta Hurkacza i trzeba przyznać, że dokonał tego w pełni zasłużenie. Trzeci, ostatni set, zakończył się jego wygraną 6:3.

Dwa dni wcześniej Hurkacz wyeliminował 417. w światowym rankingu Australijczyka Luke'a Saville'a, zwyciężając 6:2, 6:4. Początkowo rywalem wrocławianina miał być 38. na świecie Węgier Marton Fucsovics, ale wycofał się z powodu problemów zdrowotnych.

24-letni Polak rywalizował w Tokio również w deblu, ale w sobotę - w parze z Łukaszem Kubotem - odpadł w pierwszej rundzie. Hurkacz to jedyny reprezentant Polski, który pozostał w singlu. W drugiej rundzie odpadła Iga Świątek, a w pierwszej Magda Linette i Kamil Majchrzak.

Jesteśmy jedną drużyną Jesteśmy jedną drużyną

Partnerzy

Partner

Iga Świątek i Łukasz Kubot poznali rywali w pierwszej rundzie miksta tenisowego turnieju olimpijskiego w Tokio. Na otwarcie zmierzą się z Hiszpanami Paulą Badosą i Pablo Carreno Bustą. 20-letnia Polka przegrała w poniedziałek z Badosą w singlu 3:6, 6:7 (4-7).