Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: wioślarskie finały "na szóstkę". Polskie osady zamknęły stawkę

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 03:00
Mateusz Biskup i Mirosław Ziętarski zajęli szóste miejsce w olimpijskim finale wioślarskich dwójek podwójnych. Tak samo popłynęły Monika Chabel, Joanna Dittmann, Olga Michałkiewicz i Maria Wierzbowska w finale czwórek bez sterniczki.
Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski
Mateusz Biskup, Mirosław ZiętarskiFoto: PAP/Leszek Szymański

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

Biało-czerwoni od początku wyścigu płynęli na piątej pozycji, a na finiszu zostali wyprzedzeni przez osadę Szwajcarii. Triumfowali Francuzi przed Holendrami i Chińczykami. Polacy na mecie zanotowali czas 6.09,17 i stracili do Francuzów 8,84 sekundy.

W finale czwórek kobiet startujące na skrajnym, szóstym torze Polki nie liczyły się w stawce i praktycznie od początku płynęły na ostatniej pozycji. Wygrały Australijki (6.15,37), przed Holenderkami, a o trzecie miejsce do ostatnich metrów walczyły Irlandki z Brytyjkami. Ostatecznie to osada z Irlandii wywalczyła brązowy medal.

Polki do zwycięskiej osady straciły 14,58 sekundy, a na mecie zameldowały się blisko 5 sekund po przedostatniej ekipie Chin.

Wcześniej startujący w wioślarskiej czwórce bez sternika Marcin Brzeziński, Mikołaj Burda, Michał Szpakowski i Mateusz Wilangowski wygrali finał B i zajęli siódme miejsce w igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Polacy, aktualni mistrzowie świata, wyraźnie wyprzedzili osady Kanady, Szwajcarii i RPA.

Natomiast Jerzy Kowalski i Artur Mikołajczewski startujący w wioślarskiej dwójce podwójnej wagi lekkiej nie awansowali do finału A igrzysk olimpijskich w Tokio. Polacy zajęli w półfinale czwarte miejsce i popłyną w finale B. Zwyciężyli Niemcy przed Urugwajem i Czechami.

Polacy szansę na awans do najlepszej szóstki regat olimpijskich stracili praktycznie na ostatnich 500 metrach, kiedy to dali się wyprzedzić Czechom. W czwartek powalczą w finale B, czyli o miejsca 7-12.

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego

PAP/fc

Partnerzy

Partner

Polscy siatkarze wygrali z Wenezuelą 3:1 (25:16, 25:13, 18:25, 25:15) w swoim trzecim meczu turnieju olimpijskiego w Tokio. To druga wygrana Biało-Czerwonych w grupie A.