Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: wioślarska dwójka podwójna bez medalu. "Musimy to przełknąć"

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 08:17
Wioślarska dwójka podwójna Mateusz Biskup i Mirosław Ziętarski zajęła 6. miejsce w finale olimpijskim w Tokio. Złote medale wywalczyli Francuzi Hugo Boucheron i Matthieu Androdias. Kolejne miejsca na podium zajęły osady Holandii i Chin.
Mateusz Biskup i Mirosław Ziętarski
Mateusz Biskup i Mirosław ZiętarskiFoto: PAP/Leszek Szymański

W rozmowie z Witoldem Banachem Biskup powiedział, że wraz ze swoim partnerem jest rozczarowany zajętą przez nich pozycją w wyścigu.

- Staraliśmy się przygotować jak najlepiej potrafimy i daliśmy z siebie wszystko na torze. Niestety się nie udało - musimy to przełknąć i wyciągnąć wnioski na przyszłość - oświadczył wioślarz.

Mateusz Biskup i Mirosław Ziętarski Mateusz Biskup i Mirosław Ziętarski
01:07 Mateusz Biskup po finałowym wyścigu w Tokio.mp3 Mateusz Biskup po finałowym wyścigu w Tokio

Dla Mateusza Biskupa i Mirosława Ziętarskiego był to drugi olimpijski występ. 5 lat temu w Rio zajęli 4. miejsce w czwórce podwójnej.

Szósta lokata Polaków to trzeci wynik w historii w tej konkurencji. W Barcelonie 1992 na 5. miejscu byli Andrzej Marszałek i Andrzej Krzepiński. Jedyny dla Polski medal w tej konkurencji wywalczyli Roger Verey i Jerzy Ustupski, którzy w Berlinie w 1936 r. zajęli 3. miejsce.

Jesteśmy jedną drużyną Jesteśmy jedną drużyną

Partnerzy

Partner

Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann wywalczyły srebrny medal w olimpijskim finale wioślarskich czwórek podwójnych. Zwyciężyły Chinki, a trzecie miejsce zajęły Australijki. To pierwszy medal wywalczony przez Polskę w Tokio.