Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: sensacja, Niemcy ekspresowo odpadli z turnieju. Zwycięski remis Wybrzeża Kości Słoniowej

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 12:49
Olimpijska reprezentacja Niemiec w piłce nożnej zremisowała z Wybrzeżem Kości Słoniowej 1:1 i odpadła z turnieju już po fazie grupowej. Z grupy D, w której rywalizowała ekipa "Die Manschaft", oprócz WKS, wyszła również Brazylia.
Kapitan reprezentacji Niemiec Maximilian Arnold
Kapitan reprezentacji Niemiec Maximilian ArnoldFoto: PAP/DPA

Niemcy przystępowali do meczu z afrykańską drużyną z trzema punktami na koncie, które podopieczni Stefana Kuntza zdobyli dzięki zwycięstwu nad Arabią Saudyjską (3:2). Z kolei ekipa WKS miała na koncie 4 "oczka" (jedno za remis z Brazylią i 3 za wygraną z Saudyjczykami). "Die Manschaft" potrzebowali zatem zwycięstwa, by przejść dalej.

Tokio 2020: SERWIS SPECJALNY

Spotkanie o awans było wyrównane, a oba gole padły dopiero w drugiej połowie. Najpierw piłkę we własnej bramce w 67. minucie umieścił obrońca RB Lipsk Benjamin Henrichs, a 6 minut później stan rywalizacji wyrównał pomocnik VfL Bochum Eduard Lowen. To jednak wszystko, na co było stać Niemców.

W rozgrywanym równolegle meczu grupy D Brazylia pokonała Arabię Saudyjską 3:1. Dwa gole dla "Canarinhos" strzelił Richarlison, a jedno trafienie dołożył Matheus Cunha. Honorowego gola dla Saudyjczyków zdobył Abdulelah Al Amri.

W turnieju olimpijskim w piłce nożnej bierze udział 16 drużyn. Finał zmagań odbędzie się w sobotę 7 sierpnia o godz. 13:30 czasu polskiego. Mecz o trzecie miejsce został zaplanowany na piątek 6 sierpnia (godz. 13:00).

bg

Jesteśmy jedną drużyną Jesteśmy jedną drużyną

Partnerzy

Partner

Od m.in. wpadki Francji z Meksykiem 1:4 oraz wygranej Brazylii z Niemcami 4:2 rozpoczął się w czwartek olimpijski turniej piłkarzy w Japonii. Dzień przed ceremonią otwarcia igrzysk rozegrano wszystkie spotkania 1. kolejki fazy grupowej.