Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: Beata Pacut dotarła do drugiej rundy turnieju judo

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 05:20
Mistrzyni Europy Beata Pacut (kat. 78 kg) przegrała przez ippon z Japonką Shori Hamadą w drugiej rundzie olimpijskiego turnieju judo w Tokio i odpadła z rywalizacji.
Beata Pacut
Beata PacutFoto: PAP/Dominik Gajda

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

Hamada była jedną z głównych kandydatek do medali w Tokio, to utytułowana mistrzyni świata z 2018 roku. Japonka nie zawiodła oczekiwań i sięgnęła po złoto, w finale pokonując przez ippon Francuzkę Madeleine Malongą.

W pierwszej rundzie Pacut wygrała przez ippon z reprezentantką Gabonu Sarah-Myriam Mazouz.

00:28 Beata Pacut po odpadnięciu z turnieju olimpijskiego.mp3 Beata Pacut po odpadnięciu z turnieju olimpijskiego

Rywalka z Afryki zajęła dziewiąte miejsce w igrzyskach w 2016 roku w Rio de Janeiro.

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego

PAP/fc

Partnerzy

Partner

Piotr Kuczera (kat. 90 kg) przegrał przez ippon z mistrzem Europy Gruzinem Łaszą Bekaurim w pierwszej rundzie olimpijskiego turnieju judo w Tokio. Polak odpadł z igrzysk.