Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: Joanna Jóźwik jedyną Polką w półfinale biegu na 800 m

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 07:09
Joanna Jóźwik jako jedyna z Polek zakwalifikowała się do półfinału biegu na 800 m igrzysk olimpijskich w Tokio. Zajęła trzecie miejsce w swojej serii eliminacyjnej, uzyskując ogólnie 23. czas 2.01,87.
Joanna Jóźwik
Joanna JóźwikFoto: PAP/Leszek Szymański

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

Odpadły Angelika Sarna i Anna Wielgosz.

00:24 Jóźwik.mp3 Tylko jedna z trzech startujących w eliminacjach na 800 m reprezentantek Polski awansowała do sobotniego półfinału podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Dokonała tego Joanna Jóźwik (IAR)

Sarna miała czas 2.02,18 i zajęła czwarte miejsce w swoim biegu, a 29. ogólnie. Z kolei Wielgosz była w swojej serii szósta, a wynik 2.03,20 dał jej 36. pozycję.

00:18 Sarna.mp3 Czwarta lokatę w swojej serii zajęła debiutantka na igrzyskach, mistrzyni Polski, Angelika Sarna (IAR)

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ

Półfinały odbędą się w sobotę, finał - we wtorek.

Igrzyska w Tokio rozpoczęły się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia.

00:26 Wielgosz.mp3 Najsłabiej z Polek wypadła w eliminacjach Anna Wielgosz. Zajęła 6. lokatę w serii eliminacyjnej z rezultatem 2:03.20 (IAR)

Zawody w stolicy Japonii pierwotnie miały się odbyć rok temu, ale zostały przełożone z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Iga Świątek i Łukasz Kubot nie zdobędą medalu w tenisowym turnieju miksta na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Polska para przegrała z Rosjanami Jeleną Wiesniną i Asłanem Karacewem 4:6, 4:6 w ćwierćfinale.