Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: rekord świata i ozłocona Schoenmaker na 200 m st. klasycznym

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 07:39
Reprezentantka RPA Tatjana Schoenmaker czasem 2.18,95 pobiła w Tokio rekord świata na 200 m stylem klasycznym i zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich. Kolejne miejsca zajęły Amerykanki Lily King - 2.19,92 i Annie Lazor - 2.20,84. Polki nie startowały.
Tatjana Schoenmaker
Tatjana SchoenmakerFoto: PAP/EPA/HOW HWEE YOUNG
  • Igrzyska w Tokio potrwają do 8 sierpnia
  • Impreza w stolicy Japonii pierwotnie miała się odbyć rok temu, ale została przełożona z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

Dotychczas najlepszy rezultat w historii należał do Dunki Rikke Moller Pedersen, która w 2013 roku w Barcelonie uzyskała 2.19,11.

Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

Igrzyska w Tokio rozpoczęły się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia.

Zawody w stolicy Japonii pierwotnie miały się odbyć rok temu, ale zostały przełożone z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Wyniki w pływaniu na dystansie 200 m st. klasycznym kobiet:

1. Tatjana Schoenmaker (RPA) 2.18,95 (rekord świata)
8. Fanny Lecluyse (Belgia) 2.24,57

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Jesteśmy jedną drużyną

Partnerzy

Partner

Pływak Jakub Majerski awansował do olimpijskiego finału na 100 m st. motylkowym. W półfinale uzyskał siódmy wynik (51,24), słabszy od własnego rekordu Polski, który ustanowił dzień wcześniej w eliminacjach - (50,97).

Radosław Kawęcki zajął szóste miejsce w finale 200 m st. grzbietowym w igrzyskach w Tokio. Zwyciężył rosyjski pływak Jewgienij Ryłow, bijąc wynikiem 1.53,27 rekord olimpijski. W rywalizacji kobiet na tym samym dystansie na półfinale zakończyła rywalizację Laura Bernat.