Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: Yunxiu Lu złotą medalistką, Zofia Noceti-Klepacka na dziewiątym miejscu

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2021 09:00
Zofia Noceti-Klepacka zajęła dziewiąte miejsce w regatach olimpijskich w windsurfingowej klasie RS:X. Złoty medal igrzysk w Tokio zdobyła Chinka Yunxiu Lu.
Yunxiu Lu
Yunxiu LuFoto: PAP/EPA/CJ GUNTHER

W finałowym wyścigu Polka uplasowała się na piątej pozycji, a najlepsza była Francuzka Charline Picon, złota medalistka olimpijska z Rio de Janeiro. Z kolei Noceti-Klepacka wywalczyła brąz w Londynie.

Tokio 2020: SERWIS SPECJALNY

W klasyfikacji generalnej Yunxiu Lu wyprzedziła Picon oraz Brytyjkę Emmę Wilson.

03:23 Klepacka po finale w Tokio.mp3 Zofia Noceti-Klepacka zajęła 9. miejsce w żeglarskiej klasie RS:X "Przyjechałam tu z myślą o medalu" powiedziała Polka w rozmowie z Tomaszem Kowalczykiem (PR1)

Sobotnie regaty w kilku klasach na akwenie w Enoshimie rozpoczęły się z opóźnieniem z powodu słabego wiatru.

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

Tokio 2020: dramat Piotra Myszki. Falstart zabrał mu medal

Katarzyna Wasick uzyskała piąty wynik w półfinale - 24,26 - i awansowała do niedzielnego finału na dystansie 50 metrów stylem dowolnym w olimpijskiej rywalizacji w pływaniu w Tokio.

Dziewięć sztafet mieszanych 4x400 m wystąpi w sobotnim biegu finałowym igrzysk olimpijskich w Tokio - poinformowali organizatorzy igrzysk. Po proteście została przywrócona najpierw ekipa USA, a potem Niemiec. Polacy w piątek poprawili rekord Europy. W polskiej sztafecie dokonano trzech zmian.