Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: szwedzki dublet w rzucie dyskiem. Daniel Stahl mistrzem olimpijskim

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2021 15:25
Szwed Daniel Stahl został w Tokio mistrzem olimpijskim w rzucie dyskiem. 28-letni lekkoatleta uzyskał 68,90. Na pozostałych miejscach na podium stanęli jego rodak Simon Pettersson oraz Austriak Lukas Weisshaidinger.
Daniel Stahl
Daniel Stahl Foto: PAP/EPA/JEON HEON-KYUN

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

Stahl najlepszy rzut oddał w drugiej próbie. Jego triumf jest spodziewany, bo w 2019 roku został on mistrzem świata w katarskiej Dausze. Sporą niespodziankę sprawił drugi dyskobol z tego kraju, który wynikiem 67,39 zajął drugie miejsce. Dla Petterssona jest to największy sukces w karierze.

Austriak Weisshaidinger zdobył brązowy medal wynikiem 67,07.

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ

Nieco poniżej oczekiwań zaprezentował się Litwin Andrius Gudzius, który zakończył rywalizację na szóstej pozycji wynikiem 64,11.

Polacy - dwukrotny srebrny medalista olimpijski w rzucie dyskiem Piotr Małachowski oraz Bartłomiej Stój nie zakwalifikowali się do finału. Bliżej awansu był Stój, który w eliminacjach uzyskał 62,84 m, co dało mu 14. miejsce. W finale wystąpiło 12 zawodników. 38-letni Małachowski zajął 15. lokatę z wynikiem 62,68 m.

Małachowski zdobył srebrne medale olimpijskie w Pekinie (2008) i w Rio de Janeiro (2016). Dyskobol z Żuromina zapowiadał, że start w Tokio będzie jego pożegnaniem z wyczynowym sportem.

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego

/empe

Partnerzy

Partner

Lekkoatletki Pia Skrzyszowska i Klaudia Siciarz awansowały do półfinału rywalizacji na 100 m przez płotki podczas igrzysk olimpijskich w Tokio.

Piotr Lisek po skoku na 5,75 w trzeciej próbie awansował do finału skoku o tyczce igrzysk olimpijskich w Tokio. W eliminacjach odpadli dwaj pozostali polscy lekkoatleci w tej konkurencji - Paweł Wojciechowski (5,30) i Robert Sobera (5,65).