Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: ciężarowiec Bartłomiej Adamus ukończył rywalizację na siódmym miejscu

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2021 15:35
Katarczyk Fares Ibrahim Elbakh uzyskał 402 kg w dwuboju i zdobył złoty medal w kat. 96 kg w olimpijskim turnieju w podnoszeniu ciężarów. Bartłomiej Adamus został sklasyfikowany na siódmej pozycji z rezultatem 360 kg.
Bartłomiej Adamus
Bartłomiej Adamus Foto: Forum/Reuters/EDGARD GARRIDO

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

Historyczny medal

23-letni Katarczyk uzyskał w dwuboju 402 kg, ustanawiając rekord olimpijski. Także w podrzucie rezultat 225 kg jest rekordem olimpijskim. Elbakh zdobył dla Kataru pierwszy w historii złoty medal olimpijski.

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ

W ostatnim podejściu Katarczyk zaatakował 232 kg, aby ustanowić rekord świata. Jednak sztanga okazała się za ciężka, nie zdołał jej nawet zarzucić na ramiona.

Drugie miejsce zajął Wenezuelczyk Keydomar Vallenilla Sanchez - 387 kg, a trzecie Gruzin Anton Pliesnoi - 387 kg.

Adamus w rwaniu spalił pierwsze podejście do 160 kg, drugie do tego samego ciężaru było udane. W trzecim czysto zaliczył 163 kg, do rekordu życiowego zabrakło mu 2 kg.

W podrzucie Polak zaliczył 197 kg, dwa kolejne podejścia do 204 i 205 kg były spalone. W tej sytuacji nie udało się mu poprawić rekordu życiowego wynoszącego 206 kg.

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego

/empe

Partnerzy

Partner

Sztangistka Joanna Łochowska zajęła 10. miejsce w kategorii do 55 kilogramów podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Polka w dwuboju uzyskała 186 kilogramów - 84 w rwaniu i 102 w podrzucie. Była najlepsza w grupie B, jednak pokonały ją wszystkie zawodniczki z rywalizującej kilka godzin później grupy A.

Chińczyk Zhiyong Shi zdobył w Tokio złoty medal olimpijski w podnoszeniu ciężarów w kategorii 73 kg. Rezultatem 364 kg w dwuboju ustanowił rekord świata.