Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: polskie sprinterki ostatecznie siódme. Chińskie kolarki torowe z rekordem świata

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2021 10:40
Kolarki Urszula Łoś i Marlena Karwacka, rywalizujące na torze w sprincie drużynowym, zajęły siódme miejsce w igrzyskach w Tokio. Złoty medal wywalczyły Chinki, a kolejne miejsca zajęły Niemki oraz reprezentantki Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego.
Tokio 2020
Tokio 2020Foto: PAP/EPA/CHRISTOPHER JUE
  • Igrzyska w Tokio potrwają do 8 sierpnia
  • Impreza w stolicy Japonii pierwotnie miała się odbyć rok temu, ale została przełożona z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2
Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

Polki w wyścigu o siódme miejsce pokonały Ukrainki. Biało-Czerwone miały rezultat 33,054, a ich rywalki 33,691.

Finał był niezwykle zacięty. Chinki, które w pierwszej rundzie ustanowiły rekord świata, tym razem nie były aż tak szybkie. Walcząc o złoto osiągnęły czas 31,895, a Niemki były wolniejsze o zaledwie 0,085.

W wyścigu o brązowy medal reprezentantki Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego (32,252) pokonały Holenderki (32,504), które w pierwszej rundzie były lepsze od Polek

00:26 Urszula Łoś.mp3 Kolarka Urszula Łoś , która wraz z Marleną Karwacką zajęła 7. w sprincie drużynowym podkreśla, ze długo przygotowywały się do tego startu (IAR)

00:20 Karwacka.mp3 Kolarka Marlena Karwacka po sprintach drużynowych:: dałyśmy z z siebie wszystko (IAR)

Igrzyska w Tokio rozpoczęły się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia.

reprezentacja Tokio  grafika 1200 f

Zawody w stolicy Japonii pierwotnie miały się odbyć rok temu, ale zostały przełożone z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Jesteśmy jedną drużyną

Partnerzy

Partner

Tokio 2020: Niemcy przepraszaja za rasistowski incydent. "To nie powinno mieć miejsca"

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 16:11
Dyrektor sportowy niemieckiej drużyny kolarskiej Patrick Moster przeprosił publicznie za rasistowskie słowa użyte, by zdopingować Nikiasa Arndta do walki na olimpijskiej trasie w Tokio podczas środowej jazdy indywidualnej na czas.