Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: Polacy poza podium w jeździectwie. Finał WKKW dla Brytyjczyków

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2021 13:58
Polska drużynowo została sklasyfikowana na 13. miejscu we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego (WKKW) podczas igrzysk w Tokio. Złoty medal zdobyła Wielka Brytania, a kolejne miejsca na podium zajęły Australia i Francja.
Jan Kamiński
Jan KamińskiFoto: PAP/EPA/KIYOSHI OTA
  • Igrzyska w Tokio potrwają do 8 sierpnia
  • Impreza w stolicy Japonii pierwotnie miała się odbyć rok temu, ale została przełożona z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY

W poniedziałek rywalizowano w skokach przez przeszkody. Z biało-czerwonych zaprezentował się jedynie Jan Kamiński na koniu Jard. Ostatecznie sklasyfikowano go na 29. miejscu, co oznacza, że nie wystąpi w finale.

Małgorzata Cybulska (Chenaro 2) została wyeliminowana już po próbie terenowej, natomiast koń Joanny Pawlak Fantastic Frieda nie przeszedł kontroli weterynaryjnej.

Wynik Polaków to 479,80 pkt. Słabsza okazała się jedynie reprezentacja Szwecji. Brytyjczycy triumfowali z rezultatem 86,30 pkt. Australia miała 100,20, a Francja 101,50.

O godzinie 13.45 czasu polskiego rozpocznie się finał zmagań indywidualnych z udziałem 25 najlepszych zawodników.

Igrzyska w Tokio rozpoczęły się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia.

Zawody w stolicy Japonii pierwotnie miały się odbyć rok temu, ale zostały przełożone z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

reprezentacja Tokio  grafika 1200 f

Wyniki drużynowej rywalizacji we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego (WKKW):

1. Wielka Brytania 86,30 pkt
(Oliver Townend, Laura Collett, Tom McEwen)
2. Australia 100,20
(Shane Rose, Stuart Tinney, Andrew Hoy)
3. Francja 101,50
(Christopher Six, Nicolas Touzaint, Karim Laghouag)
13. Polska 479,80
(Jan Kamiński, Małgorzata Cybulska, Joanna Pawlak)

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Jesteśmy jedną drużyną

Partnerzy

Partner

Paweł Spisak, który miał zainaugurować swój piąty start na igrzyskach olimpijskich, nie wystąpi w Tokio. Jego koń Banderas nie przeszedł... przeglądu weterynaryjnego. Mistrza Polski zastąpi rezerwowy Jan Kamiński na wałachu Jard.

Jan Kamiński na Jardzie zajmuje 30. miejsce po próbie terenowej, czyli drugiej konkurencji olimpijskiej rywalizacji we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego (WKKW). Drużynowo Polska plasuje się na 13. pozycji.