Oficjalny Nadawca Radiowy

Tokyo 2020

Tokio 2020: polscy kanadyjkarze na 7. miejscu w finale kategorii C2 1000 m

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2021 05:28
Kanadyjkarze Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak zajęli siódme miejsce w konkurencji C2 na 1000 metrów podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Złoty medal zdobyli Kubańczycy Fernando Jorge Enriquez i Sergey Torres Madrigal. Polacy przypłynęli ze sporą stratą - ponad 6 sekund do podium.
Polscy kanadyjkarze Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak w czasie wyścigu
Polscy kanadyjkarze Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak w czasie wyściguFoto: PAP/Leszek Szymański

Srebrny medal wywalczyli Chińczycy (Pengfei Zheng i Hao Liu), a brązowy Niemcy (Sebastian Brendel, Tim Hecker).

Tokio 2020 - SERWIS SPECJANY

Debiutujący na igrzyskach polscy kanadyjkarze od początku wyścigu nie liczyli się w czołówce. Do Kubańczyków stracili 7,322 sekundy.

Czytaj również:

Tokio 2020: 4. miejsce kajakarki Marty Walczykiewicz. Do medalu zabrakło niecałe 0,3 sekundy

Tokio 2020: Maria Andrejczyk pewnie awansowała do finału. Wystarczył jeden rzut

Wcześniej tego samego dnia Polacy awansowali do finału osiągając w swym półfinale 3. czas. Wówczas Najlepsi byli Chińczycy przed Rumunami. Czwartą lokatę, ostatnią premiowaną awansem do finału, zajęli Hiszpanie. Debiutujący na igrzyskach Głazunow i Barniak do zwycięzców półfinału stracili 1,259 sekundy.

Głazunow wystąpi jeszcze w konkurencji jedynek na 1000 m.

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego